У дитсадках Здолбунова підвищили плату за харчування дошкільнят

Не надто приємний сюрприз отримали наприкінці минулого місяця батьки здолбунівських дошкільнят. Уже в січневих квитанціях на оплату за харчування у дитячих садочках міста зазначено суми вищі, ніж це було раніше.
Ще 17 грудня минулого року Здолбунівська міська рада своїм рішенням підвищила вартість харчування на одну дитину до 12 гривень у день. Відповідно, ці витрати батьки та міськрада «розбивали» навпіл: по 6 гривень з міського бюджету та батьківського гаманця. Проте 22 січня Здолбунівська міськрада затвердила нове рішення, згідно з яким з 1 січня 2015 року розмір плати для батьків за одне відвідування дитиною дошкільного навчального закладу складає 60 відсотків від вартості харчування на день, тобто 7 гривень 20 коп. Решту відшкодовуватиме міський бюджет.


Будь-який факт подорожчання товарів чи послуг, зрозуміло, не тішить нікого. З іншого боку, зважаючи на загальний стрімкий ріст цін, дивуватися немає чому. Як не крути, а загалом малюкам у наших дитячих садочках пропонують цілком прийнятне меню. Принайм­ні, молочні кашки, гарячі супчики та борщі відповідають уявленням про здорове дитяче харчування. Варто батькам самотужки спробувати нагодувати малюка корисною їжею, виділивши при цьому на формування денного раціону усього 12 гривень, і, беззаперечно, тих, хто нарікає на «дитсадківське» меню, стане значно менше.
Працівники дитячих закладів стверджують, що за основу при підготовці раціону вони беруть рекомендації фахівців щодо норм харчування. Проте дотриматися їх повністю, як мінімум, нереально. Скажімо, як на 12 гривень втілити у життя рекомендації щодо введення до щоденного меню фруктів або соку?
Утім, невдоволення деяких батьків теж цілком прогнозоване. Адже загалом перебування малюка у дитячому закладі не обмежується тільки витратами на харчування. Реалії такі, що без «спонсорських» внесків сьогодні пов­ноцінно не функціонуватиме жоден дитсадок. І зайве моралізаторство щодо цього факту насправді нічого суттєво не змінить. Просто хотілося б, щоб у наших державних керманичів коли-небудь таки з’явилося розуміння того, що дітлахи - це найбільше щастя і перспектива нашої країни.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry