«Ми знаємо, що вам важко, але хто ж, як не ви? Мир настане, бо наші хлопці – найсильніші!». З листів, які школярі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 пишуть українським воїнам, одразу зрозуміло, що написані вони
найкращою у світі мовою – мовою щирості. Ці дітлахи, як і тисячі їх однолітків з
усієї держави, намагаються складати проникливі фрази, розфарбовують послання до солдатів у національні кольори. Хвилюються, роблять помилки. Але ці слова – від серця. Тому й вояки, отримуючи ці вісточки, ніколи не ігнорують дитячих листів, вважають їх своєрідними оберегами.
- Наші учні у ці складні для України часи не залишаються байдужими, - розповідає заступник директора з виховної роботи Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Надія Василівна Середюк. – Вони охоче беруть участь у різних акціях, чимало нових способів допомогти солдатам ініціюють і самі. А листи на Схід і старші, і молодші школярі пишуть та відправляють постійно. Трапляються дуже зворушливі моменти. Наприклад, лист від нашої одинадцятикласниці Дани Демко потрапив на передову до колишнього учня нашої школи Сергія Климковича. Уявляєте, як приємно було отримати солдатові таку вісточку?


Листи на Схід йдуть ще й з невеличкими сюрпризами. У школі діє безстрокова акція «Привіт, солдате…», у рамках якої школярі до власних послань прикріплюють ще й солодкі подарунки для захисників. Домашню випічку діти передавали солдатам і на зимові свята.
Допомагають, чим можуть. Скажімо, учні 6-В класу (класний керівник О. А. Лобкова) самі зібрали кош­ти, придбали ліки та склали для воїнів медичні аптечки. А школярі початкової школи підтримали родину Софії та Марії Солтис, тато яких уже кілька місяців воює в зоні АТО. З ініціативи класовода І. А. Новаковської вони розповсюдили вироби, які виготовила мама дівчаток. Тож тепер одяг багатьох учнів прикрашає патріотична символіка.
Переконатися у тому, що наші земляки самовіддано захищатимуть Україну за будь-яких обставин, школярі мали змогу під час зворушливих особистих зустрічей з вояками Сергієм Богуславським та випускником ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Петром Єрошевичем. Адже розмова віч-на-віч з тим, хто ризикує заради тебе життям, дарує враження, які згодом спонукають робити для захисників ще більше.
Тож у школярів є ще чимало ідей, які завжди підтримують учителі. Нині навіть найменші усвідомлюють: їх вклад у перемогу надважливий. Тому, коли хлопчик чи дівча на зекономлені на обідах гроші купують шоколадку для солдата, це – вчинок, що заслуговує на повагу.
Олена ФЕДИК.

Comments are now closed for this entry