Для багатьох не секрет, що в усіх напрямках роботи та функціонування державних (недержавних) установ щоденно відбуваються зміни, нововведення, уточнення. Стосуються останні й осіб, яких віднесено до 4-ї категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На цьому питанні хотілося б зупинитися детальніше.
З 1.01.2015 року було скасовано норми статті 23 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 року
№ 796. Зокрема, пільга щодо виплати допомоги з тимчасової непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати, незалежно від страхового стажу, особам, віднесеним до 4-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не надається.


Починаючи з 1.01.2015 року допомога з тимчасової непрацездатності застрахованим особам, віднесеним до 4-ї категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, (в тому числі допомога по догляду за хворим членом сім’ї) виплачується відповідно до страхового стажу, а саме:
50 % середньої заробітної плати (доходу) - громадянам, які мають страховий стаж до 3 років;
60 % середньої заробітної плати - громадянам, які мають страховий стаж від 3 до 5 років;
70 % середньої заробітної плати - громадянам, які мають страховий стаж від 5 до 8 років;
100 % середньої заробітної плати - громадянам, які мають страховий стаж понад 8 років.
Що стосується призначення матеріального забезпечення по вагітності та пологах жінкам, яких віднесено до 4-ї категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі, якщо страховий випадок настав після 1.01.2015 року, потрібно керуватися наступним: допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів та 56 календарних днів після пологів. У разі ускладнених пологів застрахованій особі видається листок непрацездатності на 14 календарних днів.
Олена ХАРЧУК,
спеціаліст 1-ї категорії
Здолбунівської МВД РОВ ФССзТВП.

Comments are now closed for this entry