Трагічний випадок трапився на залізничній станції Дубно. За попередніми даними, 31 січня 2015 року близько 14 год. 30 хв. дванадцятирічний хлопчик, учень однієї з Дубенських загальноосвітніх шкіл, виліз на критий залізничний вагон, що знаходився під контактною мережею. Тільки-но піднявшись на вагон, підліток отримав удар електрострумом потужністю понад 25 тисяч вольт і тілесні ушкодження не сумісні з життям, від чого помер на місці.


Залізничники наголошують, що перебувати близько від контактної мережі, розташованої над залізничним полотном, дуже небезпечно, адже мережа ця під високою напругою - 27,5 тисяч вольт, а змінний струм, що проходить нею, може вражати як за допомогою наведеної напруги, так і ударом так званої електродуги. Навколо проводів контактної мережі наявне електромагнітне поле, тому в суху погоду травмування електрострумом можна отримати, перебуваючи на відстані 30-40 сантиметрів від контактного дроту, а у вологу, дощову - будучи на відстані в радіусі до одного метра від нього.
Нині працівники транс­портної міліції з’ясовують усі обставини трагедії в Дубно.
Аналіз випадків подібних травмувань неповнолітніх свідчить, що дорослі не приділяють належної уваги тому, чим займаються їх діти у вільний від навчання час.
Громадяни, будьте пильними! Завжди пам’ятайте, що залізниця - джерело підвищеної небезпеки. Перебуваючи на об’єктах залізниці, суворо дотримуйтесь елементарних правил безпеки та вимагайте цього від дітей.
Шановні батьки, не дозволяйте дітям гратися на залізничних об’єктах і постійно тримайте на контролі, де перебувають ваші чада (особливо у вечірній та нічний час).
Валентин ПАРФЕНЮК,
оперуповноважений кримінальної міліції
у справах дітей лінійного відділу
на ст. Здолбунів УВМСУ на Львівській залізниці,
ст. лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry