Потреба економити спонукає багатьох дбати про ефективне утеплення своїх домівок. Коштує це, зазвичай, дорого. Та що робити, коли, віддаючи останні гроші на омріяні сучасні вікна, лишаєшся з діркою не тільки у стіні власного житла, а й у кишені? На сьогодні шахрайство - настільки поширене явище, що ним вже нікого не здивуєш. Проте люди, навіть знаючи, що варто бути обережними з тими, кому віддаєш свої кровні, усе ж потрапляють на гачок псевдопідприємців-шахраїв.

Саме з такою проблемою до редакції “Нового життя” звернувся житель с. Здовбиця Микола Бойко. У листопаді 2013 року його спіткала біда: у домівці сталася пожежа. Пошкоджені вікна пан Микола вирішив замінити новими і звернувся до фірми «Ажур Рівне», про яку дізнався з листівок, котрі роздавали на ринку. Чоловік, який представився майстром, зробив заміри, склав договір про продаж і монтаж вікон та, узявши з пенсіонера завдаток у сумі 1000 грн., зник.


Через 60 днів по закінченні терміну договору між паном Миколою та приватним підприємцем ошуканий чоловік звернувся до міліції із заявою. Виявилося, що насправді фірми «Ажур Рівне» не існує. Шахрая швидко розшукали, але той, пообіцявши повернути пенсіонеру по суті вкрадені у нього гроші, знову зник. У серпні минулого року пан Микола звернувся до прокуратури, де йому теж нічим не змогли зарадити. Згодом чоловік повторно звернувся із заявою до міліції. Там йому пообіцяли відновити кримінальне провадження.
З проханням прокоментувати ситуацію ми звернулися до помічника начальника Здолбунівського РВ УМВС зі зв’язків з громадськістю Ярослави Ногачевської:
- До міліції у лютому 2014 року справді звертався Микола Бойко із заявою про шахрайство. Слідчий ухвалив процесуальне рішення згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України. У ході розслідування з’ясувалося, що в цьому випадку вбачаються цивільно-правові відносини, які вирішуються в судовому порядку. Тобто потерпілому було рекомендовано подати позов до суду.
Як бачимо, усе досить складно. Не хочеш бути ошуканим - не приймай надто спокусливих пропозицій.
До вашої уваги кілька порад, скориставшись якими, зможете зберегти гроші, час та нерви. Насамперед, звертайтесь лише до перевірених фірм, компаній чи підприємців, які працюють на ринку не перший рік. Дослухайтесь до рекомендацій знайомих та друзів, які раніше користувалися подібними послугами. Якщо все ж обрали відносно «нерозкурчену» фірму, обов’язково перевірте, чи існує вона насправді. Варто навіть навідатися за адресою, що вказана як місце розташування її офісу. Також не довіряйте тим, хто ходить по домівках і сам пропонує власні послуги.
Обов’язково уважно читайте договір, який плануєте підписати. Серед юристів дуже популярним є жарт про те, що основні пункти договору завжди написані дрібним шрифтом.
Вимагайте у підприємця чек про сплату завдатку, на який ви зможете посилатись у разі виникнення проблем.
Якщо ж все-таки стали жертвою шахрая, негайно звертайтеся до правоохоронців. Можливо, у вашій ситуації вони зможуть допомогти.
Отож, будьте пильними.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry