Одна з рис квітучого міста - його охайність, тобто відсутність смітників на вулицях, у дворах житлових будинків та на околицях населеного пункту.
Нині цю проблему в Здолбунові вирішують ТзОВ КП і група благоустрою міської ради, які проводять очистку проїжджої частини вулиць і територій багатоповерхових будинків.
ТзОВ КП проводить вивіз сміття і твердих побутових відходів з контейнерів біля багатоповерхівок та за угодами з мешканцями приватного сектора м. Здолбунова. Але на даний час такі угоди укладені лише з 50% власників приватних будинків міста. Як результат - в лісосмугах поблизу залізниці, на околицях Здолбунова, в районах нових забудов, на автотрасі під залізничним полотном по вулицях Церковній, Старомильській виникли стихійні смітники, які ліквідовуються за кошти міської ради.
В сільських населених пунктах збір і утилізацію сміття та твердих побутових відходів повинні організовувати органи місцевого самоврядування у визначені санітарні дні, яких, на жаль, не дотримуються, внаслідок чого на околицях сіл, в лісосмугах утворені стихійні смітники.
Населення району постійно звертається в Здолбунівську райСЕС із скаргами на незадовільний стан навколишнього середовища. Але заклади державної санепідемслужби лише контролюють організацію видалення відходів, а відповідальність за їх збір, утримання та утилізацію, згідно із законодавчими актами, покладається на органи місцевого самоврядування. Останні, на жаль, не мають змоги виконувати ці роботи через відсутність фінансування на виконання розроблених програм, які затверджені урядом.
В районі 18-20 серпня 2009 року відповідно до розпорядження голови районної ради проводився другий тур огляду населенних пунктів, де в рамках критеріїв оцінки стану благоустрою були оглянуті підпорядковані сільським та селищній радам сміттєзвалища. В більшості сільських рад організація збору і вивезення з утилізацією побутового сміття пущені на самоплив (населення вивозить сміття в яри, на узбіччя доріг, в лісосмуги тощо). Але поряд з цим відзначено, що в Копитківській, Богдашівській, Глинській сільських радах планово один раз в місяць проводиться очистка територій населених пунктів від побутового сміття.
Для вирішення цієї нагальної для району проблеми потрібно:
організувати роздільний збір сміття та твердих побутових відходів на територіях житлових багатоповерхових будинків;
укласти угоди з населенням приватного сектора на проведення утилізації сміття і твердих побутових відходів;
адмінкомісіям виконкомів місцевих рад вживати заходи адміністративного впливу до порушників правил благоустрою.
Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!
Олександр Роганін,
лікар з комунальної гігієни
райсанепідемстанції.

Comments are now closed for this entry