Жорстокість і гіркоту війни най­гост­ріше усвідомлюєш, коли вона забирає тих, хто ще навіть не встиг сповна відчути усіх барв життя та насолодитися його найкращими хвилинами. Найстрашніше, коли життєва дорога обривається на самому початку. І важко повірити, що юний хлопчина, який посміхається на фото, уже Там, поряд з нашими героями, котрі знайшли спокій на небесах…

Здолбунівчанин Василь Володимирович Жук героїчно загинув 25 січня 2015 року під час мінометного обстрілу неподалік легендарного Донецького
аеропорту, оборона якого, поза сумнівом, увійде в підручники з історії України. Цей подвиг наших солдатів навіки залишиться символом нескореності духу українського народу. Нашому землякові, сержантові 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ було всього двадцять три роки.
Василь, звичайний міський хлопець, навчався у Здолбунівській загальноосвітній школи № 1, де закінчив одинадцять класів. Згодом продовжив здобуття освіти у вищому професійному училищі в Рівному. Він завжди любив свою країну, щиро пишався її красою та історією. Тому одним з перших серед однолітків твердо вирішив захищати рідну землю і сміливо вирушив на передову. Василя призвали за частковою мобілізацією 14 серпня 2014 року. Перебуваючи у найгарячіших точках у зоні АТО, хлопчина часто телефонував мамі, щоб хоч на деякий час позбавити її від хвилювання.


27 січня рідний Здолбунів зустрічав Василя, як справжнього героя. Поблизу дому, де він зростав, незважаючи на ранню пору, зібралися сотні людей, аби вклонитися землякові, який стримував ворожі танки там, на Сході. Він поліг задля того, щоб у нас було тихо та мирно.
Щоб попрощатися з Василем та провести його в останню путь, 28 січня до будинку культури цементників теж прийшли сотні людей. У натовпі розчулених земляків особ­ливу увагу привертали молоді хлопці, побратими Василя Жука в одностроях з шевронами “Кіборг”. Ті, хто знав Василя особисто, крізь сльози промовляли, що не могли й уявити, що колись йтимуть за труною цього молодого життєрадісного хлопця, який заради нас віддав найдорожче — своє життя.
Василь Жук став третім жителем Здолбунівщини, який загинув на Сході. Сподіваємося, що останнім...
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry