У 2014 р. до Здолбунівської районної державної адміністрації надійшло 441 звернення громадян, на 30 менше, ніж у 2013 р. Письмових звернень громадян за 2014 рік надійшло 223, на 45 більше, ніж за 2013 рік. Під час особистого прийому до керівництва райдержадміністрації надійшло 134 звернення громадян, на 11 більше, ніж за попередній звітний період.
Від органів влади на розгляд до Здолбунівської райдержадміністрації надійшло 76 звернень, від інших органів, установ і організацій – 8, що відповідно на 81 та 5 менше, ніж за 2013 рік.
Найчисельнішими були звернення громадян, у яких порушувались питання соціального захисту - 170 (на 1 менше), комунального господарства – 109 (на 48 менше) та аграрної політики і земельних відносин - 39 (на 12 більше, ніж у 2013 році).
Упродовж 2014 року до Здолбунівської райдерж­адміністрації надійшло 34 колективних звернення, на 4 менше, ніж у поперед­ньому році.
Від пенсіонерів на розгляд надійшло 106 звернень, від інвалідів І, ІІ та ІІІ груп - 27. Звернення цих категорій громадян стосувалися в основному питань надання матеріальної допомоги на лікування або допомоги у вирішенні соціально-побутових проб­лем. Ці прохання задоволено або частково задоволено.
У райдержадміністрації передбачено прийом громадян з особистих питань керівництвом РДА. Також щомісяця розробляються графіки виїзних прийомів голови райдержадміністрації та його заступників, які доводяться до відома громадян через офіційний сайт Здолбунівської райдержадміністрації та районну газету «Нове життя».


На виконання Указу Президента України було розроблено графік проведення «Днів контролю» на 2014 рік, який затвердив голова райдержадміністрації. Упродовж минулого року відбулося 12 «Днів контролю» при першому заступнику та заступнику голови РДА, за результатами їх проведення підготовлені протокольні рішення, які контролюються і виконуються вчасно.
Відповідно до плану роботи райдержадміністрації та відповідного графіка у 2014 р. проводились перевірки стану виконання Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року  № 109/2008. Торік проведено 16 перевірок у структурних підрозділах РДА, виконкомах місцевих рад, на підприємствах, в установах та організаціях району різних форм власності. За всіма проведеними перевірками підготовлено довідки, які надіслано для відповідного реагування.
Протягом 2014 року у Здолбунівській РДА проведено 2 семінари-навчання з питань вивчення Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 7.02.2008 № 109/2008. Забезпечено також оперативне реагування, розгляд і вирішення питань, порушених у зверненнях, що надходять на урядову телефонну «гарячу лінію». Торік таких надійшло 103, відповіді на всі ці звернення було надано у встановлені строки.
Забезпечено в РДА і об’єктивний та ґрунтовний розгляд звернень, що надходять на «гарячу лінію» голови облдержадміністрації. Їх протягом 2014 р. на розгляд до Здолбунівської райдержадміністрації надійшло 36, і всі ці звернення було розглянуто та проінформовано заявників.
Щокварталу аналізують ся та узагальнюються звернення громадян, що надійшли протягом відповідного періоду.
При розгляді звернень громадян особлива увага приділяється вирішенню питань, які порушили у листах інваліди, ветерани, одинокі громадяни, багатодітні сім’ї та постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а також громадяни, які потребують соціального захисту і підтримки найбільше.
Питання роботи зі зверненнями громадян та організація їх прийому постійно на контролі у Здолбунівській РДА.
Жанна БАТРОНА,
керівник апарату Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry