В умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності прокуратура Здолбунівського району упродовж 2014 року забезпечила реалізацію покладених на неї функцій.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань торік внесено 1024 кримінальних правопорушення, з яких 11 - особливо тяжкі.
Особами, які раніше вже вчиняли кримінальні правопорушення, вчинено 79 кримінальних правопорушень; у стані алкогольного сп’яніння - 10; групою осіб - 39.
Із загальної кількості зареєстрованих у 2014 році кримінальних правопорушень 148 - тяжкі.
У сфері службової діяльності виявлено 9 кримінальних правопорушень.


З облікованих у Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальних правопорушень упродовж 2014 року на території Здолбунівського району 247 вчинено проти власності, 97 - проти життя і здоров’я особи, 56 - у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, 9 - у сфері службової діяльності, 23 - проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
Прокуратурою району під час здійснення нагляду за дотриманням законів при обліку та реєстрації злочинів у Здолбунівському РВ УМВС України в Рівненській області виявлено 7 фактів укриття кримінальних правопорушень (проти 25 за 2013 р.).
Слідчими СВ Здолбунівського РВ УМВС України в області упродовж 2014 року здійснювались досудові розслідування у 1151 кримінальному провадженні, з яких 855 закінчено: 182 - з обвинувальним актом направлено до суду, 673 - закрито. У залишку слідчого відділу перебуває 370 кримінальних проваджень, що становить 32,1 % від їх загальної кількості.
В ЄРДР зареєстровано 34 кримінальних провадження про вчинення кримінальних правопорушень неповнолітніми, з яких 16 скеровано до суду, 1 закрито прокурором на підставі п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України.
До суду скеровано 51 обвинувальний акт з угодами про примирення та про визнання винуватості, що становить 28 % від загальної кількості направлених до суду кримінальних проваджень.
За результатами наглядової роботи прокуратури району на виявлені порушення вимог кримінального процесуального законодавства внесено 14 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 працівників Здолбунівського РВ УМВС України в області.
Прокуратурою району підтримано державне обвинувачення у 142 кримінальних провадженнях, з них у 95 із постановленням обвинувального вироку, прийнято кінцеве рішення по 5 кримінальних справах, направлених до суду згідно з КПК 1960 року.
Під час здійснення нагляду за додержанням та застосуванням законів прокуратурою району розпочато 4 кримінальні провадження, з яких 1 скеровано з обвинувальним актом до суду. Крім цього, проведено 30 результативних перевірок в порядку нагляду, внесено 46 подань про усунення порушень вимог законодавства, які розглянуто та задоволено; до дисцип­лінарної відповідальності притягнуто 26 службових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування і 9 осіб органів державного контролю; відшкодовано 128 тис. грн., в тому числі 10 тис. грн. - до державного бюджету.
Прокуратурою району упродовж 2014 року було вжито активних заходів щодо захисту прав і свобод дітей.
Упродовж поточного року прокуратурою Здолбунівського району при здійс­ненні нагляду за додержанням і застосуванням законів здійснено вступ та забезпечено участь у 20 справах на захист прав дітей, з них 3 - про усиновлення, 15 - про позбавлення батьківських прав, 1 - про усунення перешкод у вихованні дитини, 1 - про усунення перешкод у користуванні житлом та вселення непов­нолітньої.
Крім того, прокуратурою району внесено 14 подань при здійсненні нагляду за дотриманням і застосуванням законів у цій сфері, в результаті чого поновлено права 97 дітей та притягнуто до відповідальності 6 посадових осіб.
Прокуратурою району забезпечено нагляд за станом законності в сфері економічних відносин. Зокрема, у процесі наглядової діяльності у вказаній сфері розпочато 1 кримінальне провадження; проведено 16 результативних перевірок; внесено 20 подань про усунення порушень законодавства, які розглянуто і задоволено; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 14 службових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі 4 посадових особи органів державного контролю.
За результатами правозахисної діяльності в екологічній сфері прокуратурою району проведено 9 результативних перевірок, притягнуто до відповідальності 9 посадових осіб, з них 6 - органів контролю.
Захист інтересів держави і громадян у сфері використання земельних ресурсів також є одним з пріоритетів діяльності прокуратури. Упродовж 2014 р. прокуратурою району на усунення виявлених у цій сфері порушень внесено 16 подань; до відповідальності притягнуто 12 посадових осіб, з них 7 - органів контролю; з незаконного володіння повернуто 8 га земель вартістю 487 тис. грн.
У сфері представницької діяльності прокуратурою району торік пред’явлено до суду позовів на суму 1144 тис. грн., задоволено 16 позовів на суму 1013 тис. грн., реально виконано таких на суму 62 тис. грн., у тому числі до бюджету - 40 тис. грн. Нині у провадженні судів перебувають 4 позови на суму 131 тис. грн.
У сфері примусового виконання рішень судів та інших органів прокуратурою району у 2014 р. винесено 7 постанов про проведення перевірок, розглянуто із вжиттям заходів 10 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 особи, в тому числі 2 - органів державного контролю.
За вказаний період прокуратурою району вирішено 137 звернень, з них 24 визнано обгрунтованими. Запровадження нових форм і методів управлінської роботи щодо розгляду і вирішення звернень дало змогу відійти від підміни органів влади, контролю та місцевого самоврядування, а тому майже половину звернень направлено за належністю до інших відомств.
Окрім цього, прокуратурою району постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах і при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Протягом 2014 року на цьому напрямку наглядової діяльності внесено 2 документи реагування, за наслідками яких двох осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності; вимоги про проведення внутрішньовідомчої перевірки (у порядку ст. 30 Закону України «Про прокуратуру»).
Олег КАЛАУР,
прокурор Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry