У Державному бюджеті на 2015 рік передбачене спрямування 500 млн. грн. на компенсацію різниці в тарифах на виробництво теплової енергії для населення на теплогенеруючих установках (крім теплоелектроцентралей, тепло­електростанцій і атомних електростанцій) з використанням будь-яких видів палива та енергії, крім природного газу. Мова йде про надання державою компенсації між економічно обґрунтованим тарифом на виробництво теплової енергії з будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) і збитковим тарифом на виробництво теплової енергії на таких же теплогенеруючих установках для потреб населення.


Зазначений механізм стимулювання об’єктів теплоенергетики до переходу на використання альтернативних видів палива був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 9.07.14 р. № 293 «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання». Суть її змісту в тому, що у разі виробництва теплової енергії для населення, різниця між тарифом на виробництво теплової енергії на тепло­генеруючих установках (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій і атомних електростанцій) з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) і тарифом на виробництво теплової енергії для потреб населення на теплогенеруючих установках (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій і атомних електростанцій) з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) підлягає компенсації з державного бюджету.
Розмір компенсації різниці в зазначених тарифах на виробництво теплової енергії не може бути вищим, ніж різниця між фактично встановленим тарифом на теплову енергію для населення та її собівартістю з урахуванням граничного рівня рентабельності не вище 21 відсотка.
Органам місцевого самоврядування Кабінет Міністрів України рекомендує сприяти реалізації інвестиційних проектів виробництва теплової енергії з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу), в тому числі з відновлюваних джерел енергії.
М. Васинюк,
головний спеціаліст відділу експертизи територіального управління Держенергоефективності України
у Рівненській області.

Коментарі

0 #2 BORA 09.02.2015, 17:07
Ну, навіщо цей ТУМАН ЯРОМ! Це не тарифне стимулювання, а тарифне маніпулювання. А чого б то відділ експертизи територіального управління Держенергоефект ивності України
у Рівненській області не пояснив людям, чому саме в Здолбунові найдорожчий тариф на централізоване опалення? Чому наша міськрада дозволи на від"єднання від централізованог о опалення дає тільки "вибраним"? Чому місцева влада зайняла позицію страуса з головою в піску, (хоч усе решту зверху), щодо тарифної політики саме на централізоване опалення для населення і чому повний ігнор проблеми найдорожчого тарифу на тепло не те, що в західних областях, а мало не в межах всієї України?
0 #1 Калина 31.01.2015, 13:44
Кому потрібна суха виписка з офіційного документу ? Районна газета розрахована на простих людей, яким потрібно знати не про різницю в тарифах, а про те, звідки ці тарифи беруться та що для цього робити.

Comments are now closed for this entry