Життя без батька, матері, тепла, 
Це - як квітка, що загублена в пустелі,
Як пісня, що без музики жила,
Як білий лебідь, що зостався сам у небі... 

Втратити рідну людину страшно будь-кому. Але набагато страшніше, коли сиротою, та ще й при живих батьках, лишається дитина. На жаль, такі випадки трапляються і в наш час.
Цих дітей підтримує держава. І все ж ні для кого не секрет, що навіть найкомфортніший інтернатний заклад не може замінити справжнього батьківського піклування, любові. Тому активно у нашій країні дбають про запровадження і розвиток сімейних форм виховання, якими є усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

Якщо Ви вважаєте, що чужих дітей не буває, що проблеми дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - справа не лише держави, що кожна людина в змозі змінити життя хоча б одного хлопчика чи дівчиника, узявши його чи її в свою родину, Вам варто більше дізнатися про сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Усиновлення - це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, здійснене на підставі рішення суду. 
Опіка встановлюється над малолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, віком до 14 років.
Піклування встановлюється над неповнолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, віком від 14 до 18 років.
Прийомна сім’я (ПС) - сім’я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), котра добровільно, за плату, взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) - окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя чи окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, котра бере на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб (з урахуванням рідних).
На сьогодні у Здолбунівському районі створено п’ять дитячих будинків сімейного типу та п’ять прийомних сімей. Тридцять дев’ять дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування, знайшли там родинне тепло, турботу і затишок. Прийомні батьки і батьки-вихователі підтримують цих дітей, наче рідних, сприяють вирішенню їх проблем, піклуються про них. Важливо те, що хлопчики і дівчатка тепер виховуються в дружних родинах, де їх люблять, допомагають знайти своє місце у житті.
За статистикою, кількість тих, хто потребує влаштування у сім’ю, з кожним роком збільшується. Багато з цих дітей чекають на люблячого тата та ласкаву маму.
Якщо ви маєте бажання подарувати нову сім’ю дитині чи підлітку, які втратили своїх рідних батьків, - це лише перший, але дуже важливий і відповідальний крок.
За детальнішою інформацією щодо можливості створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу звертайтесь у Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Грушевського, 14, каб. № 6).
Ольга КУХАРЧУК,
провідний спеціаліст
Здолбунівського РЦ СССДМ.

Comments are now closed for this entry