У грудні минулого року під час підготовки до відправки благодійної допомоги від жителів Здолбунівщини для бійців батальйону «Горинь» та інших військовослужбовців, які перебували в районі Краматорська і Дебальцевого, до мене звернулися колишні товариші по службі, а нині військовослужбовці з батальйону «Горинь» (наші земляки зі Здолбунова та району). Завдяки мережі Інтернет вони дізналися, що Здолбунівська сотня самооборони займається ремонтом військової техніки, тому попросили провести розконсервацію, пуско-налагоджувальні роботи та РТО для техніки, яку вони мають отримати для батальйону «Горинь» на одній з баз зберігання ЗСУ.


Спочатку я не наважувався дати відповідь колегам, адже для хлопців із сотні – це знову новий тип техніки. На ремонт потрібно чимало коштів, до того ж погоджуватися ремонтувати одразу три одиниці, не знаючи, яким є їх реальний стан (техніка ця перебувала на довготривалому зберіганні 26 років), – це відповідальне рішення. Працюючи свого часу техніком батальйону, я мав справу з технікою «НЗ», тому усвідомлював, наскільки це ризикована та серйозна справа.
Але дзвінки з проханням допомогти надходили знову і знову. Тому було скликано раду командирів сотні самооборони, на яку запросили представників «Горині», щоб ухвалити остаточне рішення. Після бурхливих дискусій ми таки вирішили взятися за ремонт цих тягачів, усвідомлюючи, що від цього рішення може залежати доля наших земляків, яким вкрай потрібна така техніка у зоні АТО.
Перша машина прибула до нас 24 грудня минулого року, і ми відразу взялися до роботи. За кілька днів отримали наступні машини, і фронт робіт значно розширився. Припущення щодо стану тягачів підтвердилися: майже всі двері та люки не відчинялися, деякі агрегати були відсутні або несправні (зокрема, котли підігріву та автономні обігрівачі), електрообладнання та світлові прилади вий­шли з ладу, гумотехнічні вироби були непридатними до експлуатації.
Але, незважаючи на труднощі, бригада справжніх майстрів, простих жителів села П’ятигори, завзято взялася до роботи. Завдяки Ігорю Щебету, який забезпечив усіма необхідними інструментами, електро- та газозварювальними апаратами, а згодом і запчастинами та ПММ, тягачі вдалося привести у належний стан максимально швидко. Хлопці не зважали на примхи погоди, у майстерні проводжали старий рік та зустрічали Новий, 2015-й, і впоралися на славу: 6 січня усі три тягачі пройшли первинну обкатку по с. П’ятигори. Його мешканці дивувалися одразу трьом бойовим машинам на дорогах села: хтось фотографував техніку, інші просто вітали майстрів. Найбільше тішилися місцеві дітлахи, яким навіть вдалося покататися на бойових машинах.
На святвечір почали фарбувати першу машину, адже на вулиці дедалі холоднішало, а 15 січня ми мали уже відвантажити готові тягачі. І хоч не все вдалося зробити так, як було заплановано, але можна впевнено сказати, що поставлене завдання ми виконали гідно. Принаймні у цих машинах наші бійці зможуть зігрітися, адже обігрівачі в салонах ми відновили.
Можна стверджувати, що внесок громади району та Здолбунівської сотні самооборони, зокрема в оборону країни, є досить вагомим: три одиниці БТР-70, три одиниці МТ-ЛБ, одна одиниця БМП, дві одиниці ГАЗ-66, одна одиниця ЗІЛ-131, одна одиниця DONG-FENG. Якби хоч кожен другий-третій район нашої країни робив схожий внесок, обороноздатність наших Збройних сил вдалося б зміцнити значно швидше. Адже на спеціалізованих заводах ремонт такої техніки коштує у 10-12 разів дорожче. А фахівцем з ремонту, виявилось, може бути кожен, хто любить техніку.
Олександр КОТЮБІН.

Comments are now closed for this entry