Перед багатьма юнаками, які досягли призовного віку (18 років) і здобули вищу, професійно-технічну або повну середню освіту, постає питання вибору подальшого життєвого шляху. Для тисяч свідомих представників молоді наступним етапом їхньої біографії стає строкова військова служба – адже її проходження є обов’язковою умовою при працевлаштуванні за деякими професіями.
Контрактник має право не очікувати призову, а укласти контракт про проходження військової служби строком 3-5 років (залежно від категорії посад, на яких планує проходити службу). На сьогодні є можливість заключення короткострокового контракту, до 1 року, на кризовий період.


Такий вибір має чимало переваг, зокрема:
Ви матимете можливість моделювати власну військову кар’єру, обираючи на свій розсуд спеціальність, військову частину і навіть підрозділ, в яких проходитимете службу;
Ви отримуватимете не «символічний» посадовий оклад строковика, а грошове утримання контракт­ника, яке постійно зростатиме;
Ви не проживатимете в казармі (у разі наявності у Вас житла за місцем проходження служби);
у Вас буде гарантований 5-денний робочий тиждень, а також щорічна основна та додаткова відпустки;
Ви матимете перспективи про­дов­жити службу за новим контрактом, отримуючи підвищення у посаді та у військовому званні;
Ви отримаєте професійну підготовку за обраною Вами спеціальністю і серйозну практику за спеціальністю, яку Ви вже маєте (наприклад, водія). Цей досвід стане Вам у пригоді у подальшому житті.
Час військової служби буде зараховано до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Ви матимете можливість продовжити навчання за заочною формою (після продовження військової служби за новим контрактом) або стати курсантом вищих військових навчальних закладів.
Стати контрактником в Збройних силах України - це дуже нелегкий, відповідальний вибір. Але це може змінити Ваше життя.
Руслан МАРТИНЮК,
заступник військового комісара
Здолбунівського РВК, начальник відділення
комплектування, капітан.

Comments are now closed for this entry