Патріотична спільнота Здолбунівщини вже традиційно у перший день нового року збирається поблизу першого в Рівненській області пам’ятника Степанові Бандері - провіднику ОУН, з чиїм іменем асоціюються усі післявоєнні покоління українських патріотів. І сьогодні вороги називають бандерівцями усіх, хто хоче жити у вільній незалежній Україні, розмовляти українською мовою, шанувати українських героїв. Яким же мало бути життя цього чоловіка, щоб і після смерті він настільки дратував тих, хто бачить Україну виключно частиною «русского міра»: імперіалістичного, завжди п’яного, брехливого та обдертого...


Немає сумніву, що через останні події у нашій країні вже чимало людей подивилися на Бандеру іншими очима. Якщо ще кілька років тому слова провідника ОУН “з москалями нема спільної мови” могли викликати у більшості нерозуміння (мовляв, як так можна про російського брата), то сьогодні справж­ню суть москвинів - принизити, обікрасти, привласнити чуже - не бачить лише сліпий. Суть цю С. Бандера зрозумів ще в дитинстві і все своє подальше життя присвятив боротьбі з лютим ворогом - північним сусідом. А тому Бандера - не лише борець, він - пророк, який нарівні з Шевченком заповідав нам, нащадкам, що “передумовою для відновлення самостійного державного життя є усунення з України всіх сил, які захищають російський імперіялізм і протиставляться самостійницьким змаганням”.
Щоб пом’янути Степана Бандеру у його 106-й день народження, до пам’ятника провіднику ОУН у Здолбунові цьогоріч прийшло не надто багато людей, адже в цей же час частина громадськості, яка традиційно відвідує подібні заходи, у с. Глинськ проводжала в останню путь Руслана Палічука - бійця, померлого в зоні АТО.
Перед присутніми на заході з нагоди дня народження С. Бандери з короткою промовою виступив директор Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко. Відбулося покладання квітів. І вже традиційно завершився захід виконанням усіма його учасниками гімну України.
...У день третьої річниці смерті Степана Бандери в німецькому суді, де розглядали справу про його вбивство, виступила дочка провідника ОУН Наталія. Свій виступ вона закінчила словами: «Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючим християнином і загинув за Бога та незалежну, вільну Україну». Давайте і ми, за прикладом С. Бандери, виховуватимемо наших дітей в любові до Бога та України. І тоді ніякий ворог не посміє посягати на цілісність та незалежність нашої держави.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry