Наближаються зимові свята - особливий період у житті кожної людини, час, коли і великі, і малі чекають на подарунки. Але сьогодні їх не менше очікують і солдати на передовій. Саме з думками про те, що не маємо права залишити на свята без подарунків захисників української землі, ми приступили до збору всього необхідного для наших воїнів. Ініціативну групу, яка була сформована ще у період відправки на Схід першої машини (з допомогою для полку «Азов» і танкової бригади «Звіробій») та складалася з небагатьох людей, нині поповнили члени організацій «Патріот України» та Здолбунівська сотня самооборони. Також до організації поїздки на Схід долучилося багато інших людей.


Збір продуктів та теплих речей проходив у багатьох селах Здолбунівщини, зокрема в Глинську, П'ятигорах, Уїздцях, Кунині, Новомильську, Копитковому, Степанівці. Як і раніше, люди радо відгукувалися на заклики ініціативної групи допомогти армії, усвідомлюючи, що нам тут важко, але незрівнянно важче хлопцям там, на фронті.
Завантаживши “десятитонник”, 19 грудня ц. р. Оксана Тимощук та Дмитро Сирота вирушили зі Здолбунова у район Дебальцевого й Краматорська. Такий маршрут вибрали у зв'язку зі складним становищем на лінії фронту саме в цьому напрямку, а також наявністю там значної кількості наших земляків.


Від імені хлопців дякуємо всім, хто долучився до збору допомоги: колективу ДНЗ «Дзвіночок», де зібрали 950 грн., чимало теплих речей та продуктів; ДНЗ «Грайлик» - за борщові заправи та малюнки вихованців; учням та вчителям Здолбунівської ЗОШ № 1 - за теплі речі, продукти та 2000 грн., ЗОШ № 7 - за теплі речі та продукти. До речі, з останнім навчальним закладом ми співпрацюємо не вперше. Міські ЗОШ № 5 та гімназія надали маскувальні сітки, а також через Надію Ольшевську передали 360 гривень. Дякуємо власникам магазину «Колобок», що у Здолбунові, за дозвіл поставити скриньку для збору коштів, у яку було зібрано 2000 гривень, колективу ТОВ «ДЕАС-ТРЕЙД» за 550 грн., бухгалтерії моторвагонного депо за ліки, одяг і теплі перини. Вдячні і жителю
м. Слов'янськ Олександру Кессу, який передав 2000 грн., а також мешканцю
м. Красний Лиман Олексію Поломаному за 200 грн.
Дякуємо усім, хто долучився до переробки овочів та приготування випічки: Валентині Парфенюк, Оксані Лобаніч, Валентині Мерзлікіній. Дякуємо родинам
Бабичів, Колодійчуків, Мосійчуків, Полюховських, Кальчишиних, Романух, Демидових, Грогусів, Франчуків, Грисюків, котрі передали речі для солдатів. Висловлюємо вдячність жителям села Здовбиця Вікторії Мосейчук, Надії Ганзуровій, Наталії Домарецькій, Тарасу Власюку, Ляні Панасюк, Софії Крайніковій, Антоніні Боярчук, мешканці Мізоча Ользі Єфімовій за сушені овочі, з яких солдати варитимуть суп. Дякуємо також усім жінкам зі Здовбиці та Здолбунова за приготовані борщові заправи, корейську моркву, ліниву капусту та інші смаколики для солдатів.
Від імені воїнів висловлюємо вдячність нашим рукодільницям, які зв’язали багато теплих шкарпеток: Тетяні Герасімовій, Марії Самардак, Валентині Гальчук, Галині Власюк, Олені Мартинюк. Безмежно вдячні сім'ї пані Тетяни з Мізоча, яка передала кошти на дорогу та продукти для наших бійців. Значну допомогу надали підприємці району. Вік­тор Тишкун надавав автомобіль для вивозу продуктів та іншого вантажу з Рівного (його ми отримали від батальйону цивільного забезпечення “ДАР”), більше 200 мішків для укріплення блокпостів у Дебальцевому. Крім того, п. Тишкун надав пекарню для випічки пирогів і рулетів, де працівниці кондитерського цеху приготували всі ці смаколики для наших бійців. Підприємець Святослав Клочок надав склад для зберігання продуктів, а також передав 500 літрів питної води і багато матеріалів для пакування передач. Велику подяку хотілося б висловити прихожанам церкви Св. ап. Петра і Павла у
м. Здолбунів, які допомагали нам збирати теп­лі речі і продукти та передали 1000 грн. Начальник ремонтного вагонного депо Здолбунів Йосип Гаврищак передав виготовлені на цьому підприємстві буржуйки. Відділ іграшок ТЦ "Мрія" - новорічні прикраси та патріотичні ялинки, які дуже сподобалися нашим хлопцям;
підприємці ринку «Дикий» - 5 пачок флісових рука­виць; Валентин Сінчук - кошти, футболки, ліхтарі та цигарки. Володимир Бурда передав 200 грн. та флісові рукавиці, крім того, допомагав власним автомобілем збирати продукцію, яку приносили небайдужі люди.
До надання допомоги долучилися жителі інших районів, зокрема з Острожчини доставили багато теп­лих речей, з Березнівщини - воду та вугілля для буржуйок.
Окремо варто відзначити тих, хто завжди приходив нам на допомогу. Це Василь Тимощук, котрий активно сприяв інформуванню громади щодо необхідності збору продуктів; Юрій Шмендель, який, здається, взагалі не спить і приходить на допомогу в будь-який час; сім’я Смірнових, котра допомагала практично у всіх аспектах нашої роботи; сот­ник Здолбунівської сотні самооборони Юрій Пшеничний, який надав 700 грн. на флісові рукавиці; Петро Ворон, який допомагав в організації збору продуктів. Подякувати варто і хлопцям з організації «Пат­ріот України», котрі завжди відгукувались на заклики про допомогу та працювали на складі і в дні збору продукції; Здолбунівській сотні самооборони, члени якої активно допомагали людськими і фінансовими ресурсами, передавши на спальник для солдатів 1000 грн.; молодіжній волонтерській організації «МАКІ» за активну працю на складі, часто до пізньої ночі. Дякуємо також депутату Верховної Ради Олександру Дехтярчуку, який познайомив нас з підприємцем Андрієм Кірічуком, котрий надав для солдатів речі, привезені з Європи.
Варто щиро подякувати усім діткам, які малювали малюнки, виготовляли обереги та пакували подаруночки для солдатів. Не можна не згадати про Ромчика Мосійчука, який постійно пише та передає на Схід листи. Але цього разу він вразив навіть нас: хлопчина приніс 200 грн., котрі йому подарувала бабуся на свята, а також передав іграшки для дітей, які живуть у зоні АТО.
Районний штаб зі збору допомоги для військових передав теплі речі, продукти та подарунки від учнів шкіл району.
Отож, автомобіль, який супроводжували Дмитро Сирота та Оксана Тимощук,
вирушив у дорогу. Без перешкод потрапив у Крама­­торськ на базу батальйону «Горинь». Саме тут вперше зустрілися із земляками Віталієм Швецовим та Олександром Глимбоцьким. Не все вийшло так, як планували – не вдалося відразу переїхати у Дебальцеве. Та вже наступного дня, завдяки допомозі Павла Парфенюка, таки рушили на Дебальцеве та доставили весь вантаж нашим воїнам-землякам. Це зокрема Олексій Потій, Дмитро Смірнов, Паша Марчук, Павло Парфенюк, Володимир Козак, Олексій Іванцов, Олексій Горбатка, Ігор Клічук, Артем Логвиненко, Микола Харчук, Саша Харчук, Олексій Харченко, Віталій Швецов, Олександр Глимбоцький, Андрій Бернадський. Також доставили передачі у 128-у бригаду, 101-й батальйон, батальйон «Горинь». Радісні зустрічі та теплий прийом були найкращим доказом того, що справа, котру здійс­нили, дуже потрібна.
Дмитро СИРОТА.

Comments are now closed for this entry