Мабуть, ніколи ще сесійне засідання депутатів районної ради після його завершення не залишало у присутніх настільки неприємного осаду. Хоч, здавалося б, тих, хто цікавиться політичними «розкладами» на Здолбунівщині, дивувати вже нічим: і
образи вголос, і кулуарні протистояння, і в’їдливі коментарі на сайтах уже були. Залишилось хіба що видихнути та спрямувати запал на боротьбу із зовнішнім ворогом. Та нині виявилося, що охочі насолити опонентам випробували ще не усі методи. Тепер дій­шло вже й до потойбіччя…

«Нудний» звіт
Початок сорок шостої сесії Здолбунівської районної ради не віщував особливої видовищності. Все йшло за планом: присутній на сесії начальник служби тимчасового забезпечення ОК «Північ» полковник Анатолій Вербицький від імені солдатів висловив вдячність усім жителям району за активну допомогу воїнам АТО, зазначивши, що волонтерська допомога є надзвичайно вагомим фактором у забезпеченні нормальних умов для військових та підняття їх морального духу. Полковник вручив подяки від імені ОК «Північ» представникам колективів місцевих підприємств, які активно долучилися до волонтерської допомоги.
Зареєстровані на сесійному засіданні 34 депутати першим питанням розглядали звіт голови райради Василя Тимощука про діяльність за період з грудня 2013 по грудень 2014 року (детальний звіт голови районної ради був надрукований у минулому номері «Нового життя» - ред.). Василь Тимощук відзвітував про основні показники стисло, запропонувавши присутнім відповідні діаграми та графіки. Згодом, під час обговорення, дехто закидав голові ради, що, мовляв, звіт видався не надто захопливим, та й розповідати про підсумки річної праці варто перед громадою. Однак регламент сесійних засідань передбачає саме такий формат звітності голови, тому чекати від офіційного звіту шоу таки не випадало.
У рамках обговорення звіту голові райради ставили запитання про діяльність Координаційного штабу при районній раді, були й інші, цілком прогнозовані для частини присутніх, закиди, які часом не зовсім стосувалися безпосередньо звіту голови. Йшлося в обговоренні і про плани районної ради та райдержадміністрації щодо підтримки Здолбунівського краєзнавчого музею. Василь Тимощук зазначив, що першочерговим вважає питання про передачу приміщення цього закладу у власність громад району. До слова, на сесії депутати прийняли звернення до Прем’єр-міністра України з цього приводу. Після обговорення 27 голосами звіт голови райради депутати підтримали.

«Кондрачукові іграшки»
Але згодом дискусія перейшла в іншу площину. Бо найбільший резонанс у залі спричинив виступ депутата райради Сергія Кондрачука, який розповів присутнім на сесійному засіданні історію, гідну до публікації у виданнях, присвячених містиці та магії:
- Відколи ми працюємо, усі завжди усвідомлювали, де закінчується політична боротьба та запеклі дискусії, а починається вихід за межі здорового глузду… Але 27 жовтня цього року мені зателефонував Василь Тимощук і запитав, чи надсилав я йому посилку з «Нової пошти». Я не зовсім зрозумів, про що йдеться, але згодом, при зустрічі, Василь Олексійович розповів, що йому надіслали посилку з начебто іграшками від імені Кондрачука. Голова райради спочатку відмовився забирати з «Нової пошти» незрозумілий пакунок. Але наступного дня, повернувшись з роботи, Василь Олексійович вдома виявив, що його дружина та невістка, яка, до речі, годує груддю дитину, таки отримали ту посилку, оскільки відправники передбачили й доставку додому. У ній виявився… вінок з могили, з вигорілими на сонці штучними квітами та оголеними дротами.
За словами Сергія Кондрачука, він звернувся із заявою щодо цього інциденту до Рівненського міського відділку міліції. У ході розслідування з’ясувалося, що з «Нової пошти» посилку можна відіслати без жодних документів, і ніщо не заважає відправнику при цьому назватися чужим іменем. До того ж у більшості відділень «Нової пошти» відсутнє відеоспостереження. Проте у тому відділенні, з якого до домівки голови райради прийшов моторошний пакунок, відеоспостереження якраз наявне. Правоохоронці в ході розслідування вилучили відповідний відеоролик у поштової фірми в якості доказу.
Тим часом на відео, яке було продемонстроване у сесійній залі, двоє заклопотаних відправників кладовищенської атрибутики впевнено віддавали працівнику пакунок… Відеофайл був доволі чітким, тому осіб, наближених до місцевої «Залізної леді», - її вір­ну супутницю та сина, впізнати було неважко. Згодом у процесі обговорень з’ясувалося, що такий «подарунок» отримали ще й рідні депутата райради Юрія Лиморенка.
Вочевидь, не варто розписувати подальші спроби виправдатися людей, викритих у цинічному та не пояснюваному здоровою логікою вчинку. Дискусія на рівні «Сам дурень!» цікава хіба тим, хто любить смакувати неприємні подробиці. А виправдати вчинки, які перебувають за межею здорового глузду, неможливо в принципі. Тому можна хіба що процитувати Василя Тимощука кот­рий завершив свій спіч фразою: «Шановні мої, перестаньте!». От тільки шанувати тих, хто здатен на отаке моторошне безглуздя, якось не випадає…
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry