Впровадження в Україні біометричних документів – це лише одна з вимог для безвізового режиму. Постановою КМУ передбачено видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон строком на 10 років громадян, яким виповнилося 16 років, і на 4 роки дітям до 16 років. Важливо те, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна буде отримати з 16 років, це важливо для дітей, які навчаються за кордоном, адже зараз паспорт можна отримати лише з 18 років.


Досить часто громадяни України отримання біометричного паспорта пов’язують з запровадженням безвізового режиму з країнами Європейського Союзу. Втім, за повідомленням Міністерства закордонних справ України, терміном отримання висновку Єврокомісії про готовність запровадження безвізового режиму в Україні є травень 2015 року, коли в Ризі відбудеться саміт країн «Східного партнерства». За словами очільника Міністерства закордонних справ України Олени Зеркаль, це станеться лише у разі виконання Україною всіх пунктів Плану дій “Україна - ЄС” та після  прийняття висновку про виконання усіх критеріїв. Після цього відповідна законодавча пропозиція буде представлена на розгляд ЄС та Європарламенту. Строк розгляду таких заяв складає близько 6 місяців. Тому до кінця 2015 року без узгоджень всіх нормативних процедур про безвізовий режим говорити зарано.
Відповідне обладнання для прийому таких документів вже встановлено в Управлінні державної міграційної служби України в Рівненській області. Поки що це лише одна робоча станція на область. До кінця першого кварталу 2015 року міграційною службою планується встановлення обладнання для прийому біометричних документів у територіальних підрозділах, де розташовані вузли ДІС (Дубно, Сарни, Рівне). А вже до кінця першого півріччя в усіх територіальних підрозділах області. Фотографування і сканування відбитків пальців рук здійснюватимуть працівники міграційної служби при прийомі документів.
Втім, мешканцям Рівненської області не потрібно хвилюватися і створювати “ажіотаж” навколо біометричного паспорта. Ті паспорти, які громадяни вже отримали, будуть чинними до завершення строку їх дії. Заміна такого паспорта на біометричний виключно право, але не обов’язок громадян. Тому вони і надалі зможуть подорожувати світом з тими паспортами, які були оформлені до 1 січня 2015 року.
Наталія ІВАНОВА,
головний спеціаліст Здолбунівського районного сектора управління
Державної міграційної служби України
в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry