Валерій Безушко

На фото: Валерій Безушко біля виставки, присвяченої 10-річчю студії.

Десять років тому при районному будинку культури розпочала свою роботу художня студія, ініціатором, організатором і натхненником якої став відомий у Здолбунові і області талановитий художник Валерій Безушко. Член Національної спілки художників України, професіонал високого рівня щедро ділиться знаннями і досвідом з юними вихованцями, а це учні 6-11 класів міських шкіл. Студія дає грунтовну художню підготовку і творчий потенціал дітям, які виявляють бажання продовжити освіту за обраним профілем у вищих навчальних закладах.
Доволі складним був етап становлення студії. Адже на плечі її керівника лягли непрості завдання не лише організаційного плану, а й методичного і матеріального забезпечення студії. Тож без підтримки і допомоги батьків вихованців здійснити цей задум було б неможливо.


Досягнення студійців свідчать про досить високий рівень їх підготовки. В екстремальних, я б сказала, умовах проходять заняття студії - у підвальному приміщенні районного будинку культури, де, як напівжартома зазначив Валерій Григорович, “катакомбне мистецтво” знаходить своє реальне втілення. Говорячи про результати юних художників, не можна не відзначити, що ті з них, хто відвідував студію впродовж 3-4 років і про­йшов відповідний курс навчання, без проблем вступають до профільних вищих навчальних закладів. Понад п’ятдесят учнів Валерія Без­ушка вчаться або ж здобули художню освіту у навчальних закладах Львова, Києва, Луцька, Рівного, Дубно, стали спеціалістами в області архітектури, ландшафтної архітектури, кераміки, поліграфії, викладачами образотворчого мистецтва. Всього ж за десятиліття заняття у студії пройшли близько 130 чоловік, нині в ній навчається 12 вихованців.
Діти приходять до студії, аби навчитися володіти пензлем і олівцем, створювати пластичні форми із різних матеріалів. Умілий педагог прагне пробудити у вихованців, яким попервах складно зрозуміти тонкощі мистецької справи, інтерес до творчості і творення на довгі роки, і разом з тим виконує своє головне завдання - навчити майбутніх художників базовим основам образо­творчого мистецтва, розумінню таких його конструктивних основ, як форма, перспектива, колір, об’єм та ін.
- Дуже радує, - зізнається Валерій Безушко, - коли в очах дітей загоряється творчий вогник, у вихованців формується власний світогляд, з’являється вміння бачити прекрасне, і вони намагаються передати своє сприйняття того, що їх оточує, в образах. Тоді дійсно відчуваю задоволення, що зусилля мої не марні.
Власними силами студійці і їх керівник організовують виставки своїх творів. На початку роботи студії, у 2004 році, пан Валерій підготував персональну виставку в районному будинку культури, яка потім за рішенням представників Національної спілки художників України експонувалася у Рівному. У 2007 р. на розсуд шанувальників художнього мистецтва була представлена виставка, сформована вже із робіт студійців. Чергова - присвячена десятиріччю студії, і кожен бажаючий може ознайомитися з нею, завітавши до районного будинку культури.
У Валерія Безушка багато однодумців. В першу чергу це його учні, нинішні і ті, кому він допоміг обрати творчий професійний шлях та утвердитися на ньому. І сьогодні вони поспішають до свого наставника за муд­рою порадою та допомогою. Це люди, які люблять мистецтво, розуміють потребу майстра у необхідності підняти студію на вищий рівень як в матеріальному, так і методичному забезпеченні. На жаль, всі спроби керівника втілити якісь задуми та ідеї розбиваються об стіну байдужості з боку чиновників, яким тяжко зрозуміти прагнення творчої людини щодо культурного розвитку юного покоління нашого міста.
На чотирнадцяте листопада запланована зустріч випускників, учнів студії з нагоди її 10-річчя. У вузькому колі, за філіжанкою кави, вони згадуватимуть складні і радісні моменти, свої успіхи і невдачі під час навчання, обговорять новітні культурні тенденції, а також ділитимуться своїми планами та мріями на майбутнє. А в тому, що у художньої студії воно дійсно є, ніхто і не сумнівається. Адже ніякі труднощі та негаразди не зможуть подолати вічного прагнення людей до творчості, любові до прекрасного.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry