Коли чуєш спів Ірини та Михайла Мельників, душа наче стає на крило, а серце у грудях то завмирає від надриву печалі, то тріпоче, заходячись від ніжності чи веселощів. І вже мимоволі рониш сльозу, замріюєшся, або й ледь стримуєшся, бо ноги самі просяться у танок.
Їх творчість, наче райдуга в єдине і неповторне ціле свої кольори, гармонійно поєднує музику різну - і народну, і сучасну. Глядачів вона чарує, бо професійна, а головне, чесна, заснована на безмежній любові до музичного мистец­тва і щирому коханні один до одного.
У цій родині воістину серця і пісня в унісон...

Як із джерела струмочок
Ніщо не виникає з нічого. Отак і їх любов до пісні двома чистими струмочками поволі забриніла з родинних джерел. У Ірини Борисівни співали бабця, мама і тато, у Михайла Миколайовича чотири рідних тітки.
Не дивно, що у співочих родинах діток віддали до музичних шкіл. Ірина закінчила таку по класу сопілки, Михайло - по класу баяна.
А потім у кожного було рішення: поєднати життя з музичним мистецтвом, продовжити відповідну освіту, стати профі. Тому Ірина зі Здолбунова, а Михайло з Кореччини, з Великих Межиріч, вступили до інституту мистецтв РДГУ, на кафедру музичного фольклору, яку закінчили у 2007 році.
Ще під час навчання, у 2005 році, вони прийшли працювати у Здолбунівський районний будинок культури, де заснували новий художній колектив під наз­вою “Мірина”, а згодом, у 2008 році, доля поєднала їх як подружжя.

 

“У нас в родині всі рішення приймаються колективно, спільно...”
Вони такі різні. Вона - завжди серйозна і відповідальна, він - веселун, душа компанії. Але разом їм вдалося знайти у парі гармонію, яка дає неповторне відчуття щастя. За словами Ірини, їх поєднанню в родину неабияк посприяли спільні інтереси, і єдина професійна царина в тому числі.
Та хіба можливо створити справжню сім’ю без кохання? А саме це почуття, як і взаємоповага, взаємопідтримка і якась особлива взаємна теплота, веде подружжя стежками долі, однієї на двох. Тому й пісні у них в репертуарі, за словами Ірини Борисівни, найулюбленіші ліричні - про кохання.
- Хто у нас головний? У нас в родині рішення приймаються колективно, спільно, головних немає, просто все залежить від ситуації, - відповідає пані Ірина на моє запитання. - У житті ж для кожного з нас головне - насамперед бути чесним і відвертим, бути собою. Бо, як ти до людей, так і вони до тебе.

З піснею по життю
Нині, мабуть, жоден концерт або масовий захід у нашому місті не обходиться без виступів Ірини та Михайла Мельників - чи дуетом, чи у складі вокального тріо “Мірина, а чи соло. І виступи ці захоплюють, їх завжди чекають глядачі і щораз гучними оплесками дякують артистам за їх творчу майстерність, викликані їх співом емоції, чудові миттєвості зустрічей з мистец­твом.
Знають творчість родини Мельників не лише на Здолбунівщині. Адже Ірина та Михайло брали участь у різноманітних обласних і Всеукраїнських заходах. Вокальні твори у їх виконанні лунали на традиційному народному святі “Зелене Купало в літо упало” у Корці, на обласному фестивалі “Пісні над Іквою” у Млинові, на Всеукраїнському фестивалі гумору у Нобелі Зарічненського району та на багатьох інших концертах, фестивалях, конкурсах. Це і не дивно, бо нашим талановитим землякам є що представити на розсуд і своїх колег, і глядацької аудиторії - у їх багатогранному репертуарі десятки народних, сучасних, авторських пісень, до кожної з яких їм вдається підійти по-особливому, створивши на сцені певний яскравий образ.
Звісно, сценічні успіхи були б неможливими без постійної копіткої праці, без любові до обраної справи і до тих, заради кого й для кого вони творять, підтримки колег, а ще, як зауважують самі артисти, - без невідступного дотримання їх творчого кредо: “з піснею по життю, не звертаємо уваги на перешкоди і ніколи не полишаємо улюбленого заняття”.
Сьогодні Ірина та Михайло Мельники працюють над втіленням нових творчих проектів. Нехай їм це вдасться легко, а доля порадує їх новими злетами.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry