Століття з дня освячення Свято-Катеринівського храму урочисто відзначили у Здолбунові минулої суботи, 18 жовтня. Святкові богослужіння цього дня та увечері напередодні очолив митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій. Йому співслужили близько трьох десятків священиків. Богослужіння відзначалися масовістю, окрім прихожан храму, на святкування прибули й гості з інших єпархій Рівненщини та з-за її меж. Всі щиро молилися за Україну, за припинення війни, дякували Богу за його милості і просили благословення для храму, його прихожан, нашого міста, усього українського народу. Святкування проходило в атмосфері духовного піднесення і сердечної радості, яку не можна було не помітити на обличчях присутніх, адже 100-річчя церкви - знаменна подія не лише в її історії, а й у житті нашого міста.


По завершенні Божественної літургії всі присутні пройшли Хресним ходом навколо храму, а Владика Варфоломій здійснив освячення його стін після реконструкції. Він також вручив церковні нагороди: орден Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова - настоятелю Свято-Катеринівського храму
о. Олександру Єгорову, орден Святої великомучениці Катерини - регенту церковного хору Ірині Кузьменко. Орденами Св. ап. і євангеліста Іоанна Богослова також були нагороджені найстарші священики Здолбунівського благочиння — о. Ярослав Ковальчук та
о. Миколай Мороз.
В урочистостях з нагоди ювілею Свято-Катеринівського храму взяли участь й представники місцевої влади — голова районної ради Василь Тимощук, перший заступник голови РДА Владислав Щавінський та заступник голови РДА Валентина Бондарчук.
Василь Тимощук привітав прихожан, гостей свята з визнач­ною датою — 100-річчям храму, побажав усім здоров’я, миру, згуртованості, єдності, а також вручив подарунок — ікону Пресвятої Богородиці (на фото).
Людмила ІВАНОВА.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry