Роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (наприклад, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування) на нові робочі місця, а також суб’єкти малого підприємництва, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності на строк не менше, ніж два роки, мають право на компенсацію єдиного соціального внеску.
Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внес­ку на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. за № 347.


Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загально­обов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.
Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зай­нятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.
У разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків, визнаний у встановленому порядку банкрутом, або стосовно нього порушено справу про банкрутство, компенсація не виплачується.
З 26 вересня 2014 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 437 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347», згідно з якою:
- розширено Перелік пріоритетних видів економічної діяльності, які дають право на отримання компенсації малим підприємцем при створенні нових робочих місць (додано 19 можливих видів діяльності);
- уточнено умови створення роботодавцем нового робочого місця та процедуру обміну даними між державною службою зайнятості, Пенсійним фондом та Державною фіскальною службою України.

Comments are now closed for this entry