На Покрову, 14 жовтня цього року, в урочищі Провороття, що на шляху з Нової Мощаниці до Гурбів, було освячено пам’ятник на місці поховання закатованих поранених вояків з повстанського шпиталю.
У квітні 1944 року, під час найбільшого в історії бою між УПА та більшовиками, повстанський шпиталь було оточено. Червоноармійці закатували важкопоранених вояків УПА та медиків, всього 61 особу. Тіла загиблих односельці занесли в студню (великий льох) колишнього польського лісника Федорка, хата якого стояла у Проворотті. Цей льох і перетворився на незвичайну братську могилу.
«Подорожній, зупинись на мить. На цьому місці у квітні 1944 року дали свій останній бій важкопоранені вояки УПА, які перебували в оточенні переважаючих сил НКВС. Боролись до останнього подиху. Честь і слава бійцям за волю УКРАЇНИ. ГЕРОЯМ СЛАВА!» - викарбувано на гранітній плиті. Пам’ятник є свідченням глибокої шани, адже справжня свобода виборювалась і виборюється сьогодні кров’ю героїв.
Виготовлено пам’ятний знак за кошти Ігоря Петровича Кульчинського, а встановлено - силами громади с. Нова Мощаниця. Обряд освячення провів о. Віталій (Петрюк) з церкви св. ап. Петра і Павла у м. Здолбунові.
Ольга ЛУЦЮК,
завідуюча ПШБ с. Нова Мощаниця.

Comments are now closed for this entry