Учасники заходу у бібліотеці.

Кожен вік у людській долі має свої переваги. Дитинство - безпечність і безтурботність. Юність - безмежну радість від усвідомлення того, що все ще попереду і від перших почуттів, що так бентежать серце. Зрілість - втіху від певних досягнень і впевненості у своїх силах. Осінь же розквітає у життєвому саду мудрістю, досвідом, здобутками.
За ставленням до громадян поважного віку та рівнем задоволення їх соціальних, культурних і матеріальних потреб роблять висновок про цивілізованість тієї чи іншої країни. Аби привернути увагу суспільства до цих людей, щороку 1 жовтня у світі відзначають Міжнародний день громадян похилого віку, а в Україні ще і День ветерана.
У нашому районі проблемами і потребами літніх людей, і не лише у їх свято, опікуються низка державних соціальних установ, громадські організації, місцева влада.

Виступають вихованці ДНЗ “Усмішка”.

Вже чимало хороших і корисних справ зроблено, багато приємних хвилин подаровано старшим представникам нашої громади завдяки співпраці Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек та місцевого територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), а зокрема - діяльності заснованого ними спільно Університету третього віку. Робота двох його факультетів - основ медицини і здорового способу життя та комп’ютерних технологій, яку організовують, залучаючи до цього соціальних партнерів, фахівці центральної районної бібліотеки й територіального центру, дає можливість слухачам університету здобути нові знання і вміння, розширити коло спілкування і з приємністю провести вільний від домашніх клопотів час.

В. Ф. МИКИТЮК.


Тепла, душевна атмосфера панувала першого жовтня цього року на святі “День поваги”, організованому для слухачів Університету третього віку та підопічних Здолбунівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у читальному залі центральної районної бібліотеки. Працівники терцентру і книгозбірні доклали для цього максимум зусиль - порадували присутніх щирими вітаннями і добрими словами, декламуванням ліричних віршів Вадима Крищенка і вдало підібраним
музичним супроводом, запропонованим усім дружнім чаюванням. А скільки позитиву додало учасникам заходу привітання від малечі з дошкільного навчального закладу “Усмішка” та її вихователів! Вір­ші та пісні у виконанні діток, побажання добра і здоров’я з їх вуст нікого не лишили байдужим.
Завітали до бібліотеки, аби привітати зі святом земляків поважного віку, голова районної державної адміністрації Олександр Павлович Бухало та директор Здолбунівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Анатолій Дмитрович Ліщинський.
- У вас можна багато чому повчитися. Нам дуже потрібні ваші виваженість і мудрість у прийнятті важливих рішень. Впевнений, що поєднання вашого досвіду і напористості молодих сприятиме позитивним зрушенням у житті країни. Єдність і взаєморозуміння поколінь вкрай необхідні. Сьогодні ж хочу подякувати усім вам за підтримку й поради. Божого вам благословення, міцного здоров’я, поваги і уваги суспільства, - звернувся до присутніх О. П. Бухало.
- Ви є взірцем для молоді. Ваші дитинство та юність припали на важкі воєнні та повоєнні роки, ви знали голод і холод, та з честю витримали усі випробування. Нехай же зроблене вами добро повертається вам сторицею, нехай ваші досвід та мудрість служать людям ще багато років, - приєднався до вітань А. Д. Ліщинський.
Керівники також вручили букет квітів присутній на заході Валентині Федорівні Микитюк, колишній працівниці територіального центру, яка 1 жовтня зустрічала свій ювілей.
Учасники свята з інтересом, а багато хто й впізнаючи себе у кадрах, переглянули підготовлений працівниками книгозбірні і представлений ведучою - бібліотекарем Людмилою Володимирівною Скірканіч відеоролик “Моя унікальна аудиторія” про діяльність Університету третього віку. Далі ж заплелась справжня вервечка зі спогадів іменинників дня.
І ці люди вкотре довели, що, попри “паспортний” вік, ще молоді душею, що їм притаманні найкращі риси, і що вони вміють цінувати добро та всім серцем любити Батьківщину. Учасники заходу декламували вірші, ділилися цікавими фактами зі своїх біографій, з хвилюванням говорили про події на Сході нашої держави і необхідність бути готовими відстоювати свою рідну землю, бути єдиними, бути патріотами. Щиру вдячність наші земляки адресували бібліотекарям - за чуйність, людяність, професіоналізм, радість зустрічей. Здолбунівчанин Микола Євгенович Шидловський, чий читацький стаж складає вже шістдесят років, від імені усіх відвідувачів книгозбірні привітав бібліотекарів з їх професійним святом, яке відзначалося 30 вересня.

* * * *
410 продуктових пакетів було вручено у Міжнародний день громадян похилого віку одиноким людям, які перебувають на обліку у Здолбунівському територіальному
центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). До цієї місії долучилися голова районної державної адміністрації О. П. Бухало та директор терцентру А. Д. Ліщинський, а на території Дерманської Другої сільської ради - очільник цієї територіальної громади Ю. А. Товстий.
Для підопічних стаціонарного відділення для постійного проживання Здолбунівського територіального центру, що у с. Будераж, було організовано святковий обід.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry