У 2013 році на підприємствах, в установах та організаціях Рівненської області сталося 123 нещасних випадки, пов’язані з виробництвом, з них: 10 випадків зі смертельним наслідком; 2 групових випадки, в яких травмовано 4 особи; 33 випадки з можливою інвалідністю потерпілих та 1 професійне захворювання. За цей же період на підконт­рольних відділенню підприємствах сталося 13 нещасних випадків на виробництві, з них 9 (тобто близько 70 %) з наслідками інвалідності.


Найчастіше основними причинами нещасних випадків були організаційні, а саме: порушення вимог безпечного виконання робіт. Наведемо деякі з них.
2.02.2013 р. отримав важкі травми машиніст тепловоза ВП «Моторвагонне депо Здолбунів». Під час ремонту, при працюючому двигуні тепловоза, машиніст наблизився до карданного вала приводу вентилятора системи охолодження, що обертався, при цьому карданом захопило полу куртки спецодягу працівника і стало її намотувати. Лише блискавичні дії колег, які перебували поруч, допомогли врятувати потерпілого від смерті.
2.05.2013 р. отримав тяжкі травми бригадир слюсарів ТОВ «Укрцемремонт Здолбунів», перебуваючи у відрядженні. При використанні ручної вантажопідйомної талі під час монтажу завантажувальної горловини цементного млина сталося її випадіння з підставки. При падінні горловина вдарила потерпілого у лівий бік та придавила до підлоги площадки. Причиною нещасного випадку стало недотримання потерпілим вимог безпеки при виконанні робіт за допомогою вантажопідіймальних пристроїв.
22.09.2013 р. машиніст автокрана Представництва «Євроазіатська корпорація» виконував вантажопідіймальні роботи з порушенням вимог безпеки, виставивши опори крана тільки з одного боку. Під час роботи машиніст перемістив стрілу у бік, де не були виставлені опори, і кран перекинувся. При цьому кран отримав механічні пошкодження, а машиніст з тяжкою травмою ноги був доправлений до лікарняного закладу.
Провівши аналіз нещасних випадків, що трапились, можна сказати, що основними причинами виробничого травматизму є порушення вимог охорони праці при виконанні робіт самими ж потерпілими, їх власна необережність, а також недостатній контроль за виконанням робіт з боку безпосередніх керівників робіт, неналежне ставлення керівництва підприємств, де стались нещасні випадки, до охорони праці.
Не завадить нагадати власникам та керівникам підприємств, установ, організацій та фізичним особам, які використовують працю найманих працівників, що запорукою уникнення травмування на виробництві є неухильне виконання вимог законодавчих і нормативних актів України з питань охорони праці, проведення серйозної профілактичної роботи на підприємствах щодо створення здорових та безпечних умов праці, належне навчання працюючих з цих питань. Пам’ятаймо, що від цього залежить найцінніше, що є в людини, - її здоров’я, а в деяких випадках і життя.
Микола ОВСІЙЧУК,
страховий експерт
з охорони праці відділення ВД ФСНВ у Здолбунівському районі.

Comments are now closed for this entry