Традиційне літературно-мистецьке свято «Дерманський світильник» відбулося минулої неділі у древньому Дермані. Сюди завітали письменники, артисти, просвітяни, щоб вшанувати місцевих діячів, які творили світовий імідж української літератури і культури, - Костянтина Острозького, Івана Федоровича, Дем’яна Наливайка, Мелетія Смотрицького, Бориса Тена, Уласа Самчука.
Учасники свята поклали квіти до меморіальних дощок на будинку Бориса Тена та на приміщенні гімназії, де навчався Улас Самчук, оглянули експозиції музеїв обох письменників. У актовій залі місцевої гімназії було названо імена лауреатів цьогорічної Рівненської обласної літературної премії імені Світочів. Ними стали письменник Борис Боровець та просвітянин Михайло Борейко.
На літературно-мистець­кому вечорі звучали художні твори в авторському виконанні. Також на святі було презентовано збірку «Майдан. Війна», яку видала Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України. Окрім того, присутні оглянули виставку книг серії «Бібліотечка літературного музею Уласа Самчука в Рівному», яка видається із 2008 року.
З сайту Рівненської ОДА.

Comments are now closed for this entry