Моя доля колосилась житом,
Запрягалась в гарби і плуги.
Хоч у стернях починала жити –
Набиралась від землі снаги.
Хай не часті, а були квітчасті
Дні мої серед хлібів і трав.
Мабуть, тим я і творив те щастя,
Що орав і сіяв, і кохав…

Такою була життєва позиція і поезія нашого земляка, поета Василя Олександровича Ярмолюка. Його вірші, наче чистий струмочок, який тече, здається, із самих глибин землі.
Починаючи з 1959 року і аж до виходу у 1995 році на заслужений відпочинок, В. Ярмолюк увесь час працював на Рівненщині. За фахом Василь Олександрович був вченим-агрономом, а от поетом - за покликом душі.
Перша поетична збірка «Холодні роси» з’явилась на світ у 1993 році, коли автору було вже майже 60. Також у творчому доробку В. О. Ярмолюка збірки «У хащах долі» (1998), «Вереснева віть» (2000), «Невідворотність» (2002), «Колосилася доля» (2004), «Квітують мальви» (2007), «Зламані лозини винограду» (2011).


У літературно-мистецькій вітальні «В світі прекрасного» Здолбунівської центральної районної бібліотеки відбувся вечір, присвячений вшануванню пам’яті В. О. Ярмолюка, якому 23 вересня цього року виповнилося б 80. На захід були запрошені дружина покійного Олександра Григорівна, близький друг Василя Олександровича директор ПСП «Україна» В. М. Дрозд, член НСЖУ Є. П. Шилан, любитель поезії Л. П. Яременко.
Розпочали вечір і розповіли про життєвий шлях В. О. Ярмолюка бібліотекарі відділу обслуговування Здолбунівської ЦРБ С. О. Живюк і Є. А. Самолюк. Як перший критик і редактор віршів поета, поділилася своїми спогадами Олександра Григорівна. Сюрпризом для всіх були прочитані нею поезії, які ще ніде не публікувалися. Щирі, теплі слова прозвучали з вуст В. М. Дрозда. Пам’яті поета присвятив Є. П. Шилан свій власний вірш “Добро”, який зачитав учасникам вечора.
На заході були присутні студенти «Університету третього віку», а також учні 7 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, класний керівник Н. М. Паламарчук, завуч Т. Л. Нетикша. Поезїї майстерно читали школярі О. Дещинський,
Н. Ковалюк, О. Нагорна, С. Омельчук, Д. Ковтун, Є. Рой, П. Сенік, М. Кедич, Н. Шилюк та ін. Про значимість творчості В. О. Ярмолюка, яка, можливо, стане для когось з дітей поштовхом до написання своїх віршів, йшлося у виступі Н. М. Паламарчук.
Учасники вечора мали змогу переглянути буктрейлер «Збережу надію на добро» за останньою збіркою поета «Зламані лозини винограду» та ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Гордість Здолбунівщини - Василь Ярмолюк». Усі присутні на згадку про вечір отримали в подарунок збірки поезій В. Ярмолюка з автографом дружини поета.
Зауважу також, що Василь Олександрович був давнім другом біб­ліотеки і частим гостем різноманітних заходів, які в ній проводилися, з глибоким розумінням та повагою ставився до працівників книгозбірень, присвятив їм вірш «Книголюби».
Галина КУКЛЕВСЬКА,
завідуюча відділом обслуговування Здолбунівської ЦРБ.

Comments are now closed for this entry