Працівники підприємства.

Ліс справедливо називають легенями землі. Він забезпечує захист, водоохоронні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі потреби та, насамкінець, - соціально-економічні запити держави.
Державне підприємство «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп» веде лісове господарство в лісах колишніх агроформувань району на площі 7532 га. Ліси підприємства - це дрібноконтурні насадження (всього близько 600 контурів), 77 % яких - ґрунтозахисні, водо­охоронні та рекреаційно-оздоровчі насадження, а
11 % (845,4 га) - об’єкт природно-заповідного фонду, що обумовлює обмежений режим лісокористування. На підприємстві працює 58 чоловік.
У 2014 році заплановано провести рубки формування та оздоровлення лісів на площі 228 га і заготовити 4200 м3 ліквідної деревини та рубки головного користування (суцільні рубки стиглих насаджень граба, осики, берези) на площі 30 га із заготівлею 4020 м3 деревини. Станом на перше вересня вже заготовлено та реалізовано 2995 м3 деревини від рубок догляду та 2125 м3 від рубок головного користування, що в грошовому еквіваленті склало суму 1 млн. 60 тис. грн.


Підприємство займається власною деревопереробкою - виготовленням піддонів, щитів на ПАТ «Волинь-Цемент», реалізацією пиломатеріалів населенню та підприємствам області. За вісім місяців цього року цехом деревопереробки загалом реалізовано лісопродукції на 373 тис. грн.
Навесні цього року створено 29 га нових лісонасаджень на вирубах поперед­нього року. На супіщаних грунтах Будеразької, Новомощаницької та Ступнівської сільських рад створюємо насадження культури сосни, а на суглинках Здовбицької, П’ятигірської, Уїздецької та Бущанської сільських рад - культури дуба звичайного та червоного. У лісорозсадниках підприємства загальною площею 0,5 га вирощуємо посадковий матеріал сосни, ялини, дуба звичайного та червоного, акації білої, якого вистачає на власні потреби та є можливість реалізації.
Наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 10 червня 2014 року № 209 передбачено «реорганізувати» наше підприємство шляхом приєднання його лісів до Державного підприємства «Рівненське лісове господарство». Мета такої «реорганізації» очевидна - забрати колись колгоспні ліси з-під юрисдикції нашого району та створити монополію Держлісагентства у лісовому господарстві.
На противагу цьому, завдяки активній підтримці депутата обласної ради О. М. Андріюка, керівників нашого району О. П. Бухала, В. О. Тимощука та всіх депутатів Здолбунівської районної ра­ди, вже створено та зареєстровано «Здолбунівське районне комунальне спеціалізоване лісогосподарське та мисливське підприємство «Здолбунівський лісгосп». Далі ми очікуємо розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації про передачу в постійне користування всіх лісів (7532 га) новоствореному комунальному підприємству. Тільки у цьому випадку наше підприємство буде працювати і надалі, а контроль за його роботою здійснюватиме громадськість району.
Напередодні професійного свята – Дня працівника лісу - щиросердно вітаю усіх, хто пов’язав свою долю з лісом, хто раз і назавжди одягнув зелений кашкет з дубовим листям на кокарді і дав слово ростити й плекати ліс для людей, оберігати і примножувати його багатства. З гордістю і вдячністю їм за сумлінну працю відзначу, що в нашому колективі у когорті кращих серед цих фахівців - інженер з охорони і захисту лісу В. Г. Климчук, лісники Ю. В. Лайтарук та А. М. Ткачук, робітники О. В. Дацишин і В. О. Піхун.
Бажаю усім працівникам і ветеранам лісу та їх родинам Божої ласки, лісового здоров’я і достатку.
Павло ДРОЗД,
в. о. директора ДП «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп».

Comments are now closed for this entry