У контексті ситуації, яка склалася у східних регіонах України, однією з передумов забезпечення безпеки та захисту громадян є належне утримання споруд цивільного захисту та їх готовність до використання за призначенням.
Відповідно до ч. 8 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється суб’єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають, за рахунок власних коштів. А контроль за готовністю цих споруд до використання за призначенням здійснюється органами Державної служби України з надзвичайних ситуацій та місцевими державними адміністраціями (ч. 15 ст. 32 цього ж Кодексу).


Проте, в ході проведених прокуратурою перевірок діяльності зазначених органів з’ясувалося, що ними не в повній мірі виконуються вимоги законодавства щодо створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту.
Зокрема встановлено, що на території Здолбунівського району на обліку перебуває 112 захисних споруд (102 протирадіаційних укриття та 10 сховищ), з яких, згідно з актами
комплексних перевірок, лише 7 оцінюється як готові, а 16 - обмежено готові, всі решта (89) не готові до прийняття осіб, що укриваються.
З огляду на такі порушення у сфері цивільного захисту прокуратурою району за результатами проведених перевірок внесено подання голові Здолбунівської РДА та начальнику Головного управління ДСНС України в області про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту України, за наслідками розгляду яких до відповідальності притягнуто винних осіб.
Наразі вживають заходів до підготовки захисних споруд для використання за призначенням.
Юрій РУДИК,
прокурор прокуратури
Здолбунівського району,
юрист 3 класу.

Comments are now closed for this entry