Закінчилось літо, а з ним і веселі шкільні канікули. Першого вересневого дня для учнів Здолбунівщини пролунав святковий шкільний дзвінок, який сповістив про те, що розпочався новий навчальний рік. Для когось - перший, для когось - черговий, а для когось і останній. Школярі знову зустріли улюблених вчителів та однокласників, розповідають їм про свій літній відпочинок і вже з новими силами й надіями крокують нелегкою, проте цікавою, дорогою – дорогою до знань.
За шкільні парти сіли й учні, які минулого року представляли наш район на різноманітних змаганнях і турнірах, виборювали там призові місця. Про те, як вони відпочили, з якими здобутками закінчили минулий навчальний рік та чого чекають від цього, йтиметься у матеріалі нижче.

Андрій ОРЛОВ, учень 10 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1:
- Навчаючись у дев’ятому класі, я був призером районних олімпіад із семи дисциплін, а двох з них - з історії (захист робіт учнів-членів Малої академії наук) та економіки - переможцем. Крім того, здобув перемогу в екологічному конкурсі, організованому ПАТ “Волинь-Цемент”, завдяки чому вдалося отримати фінансування для шести проектів на загальну суму близько п’ятнадцяти тисяч гривень. Наразі втілюю ці проекти у життя разом із волонтерським рухом Здолбунівщини.
Також я брав участь у Всеукраїнському екологічному проекті “Зелена школа”. Робота, яку представив конкурсній комісії, мала назву “Збір та утилізація батарейок”. Виборов І місце і, як переможець конкурсу, брав участь у фестивалі “Намалюй птаха”, що протягом 10 днів тривав у
найбільшому селі Європи - Космачі. Там я познайомився з цікавими людьми, знайшов багато нових друзів. Упродовж фестивалю ми прослухали чимало пізнавальних лекцій з таких дисциплін, як історія, астрономія, біологія, фізика та хімія.
Протягом нового навчального року намагатимусь не лише повторити, а й перевершити результати року минулого у районних олімпіадах. Обов’язково знову братиму участь у різноманітних конкурсах та проектах. Після закінчення школи прагнутиму вступити до ВНЗ на спеціальність, пов’язану із комп’ютерами та програмуванням.


Марта ШМЕНДЕЛЬ, учениця 10 класу Здолбунівської гімназії:
- Упродовж минулого навчального року я брала участь у районних олімпіадах з хімії, англійської мови, української мови та літератури, а також у конкурсах з української мови імені Тараса Шевченка та імені Пет­ра Яцика. У всіх інтелектуальних змаганнях на районному рівні перемогла, лише на олімпіаді з хімії була другою. Таким чином, мені випала нагода представляти наш район на обласних олімпіадах, де з англійської мови та в конкурсі з української мови ім. Шевченка я виборола другі місця, а в конкурсі імені Петра Яцика - третє. Крім того, у складі команди Здолбунівської гімназії дійшла до найвищого рівня Всеукраїнського турніру з історії, перед тим ми перемогли у районному турнірі та були другими в області.
Влітку, на жаль, повноцінного відпочинку я не отримала. Фізично відпочила, але події, які відбуваються у нашій країні, не дають змоги відпочити морально.
У цьому навчальному році знову планую брати участь у тих олімпіадах, де вже маю досвід виступів, а також хочу спробувати себе у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, зокрема з біології. Після 11 класу планую продовжити навчання на факультеті журналістики одного з українських вишів.


Владислав ШАТАЛО, учень 11 класу Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ступеня:
- Минулий навчальний рік для мене був доволі плідним, я взяв участь у 4 районних олімпіадах: з біології, англійської мови, хімії та географії. Крім того, був учасником турніру юних біологів у складі команди Малої академії, а також у конкурсі-захисті робіт МАН з біології та хімії. На обласному рівні виборов другі місця на олімпіадах з англійської мови та біології, зайняв два третіх місця на обох захистах
МАНівських робіт. З командою на обласному рівні турніру юних біологів ми вибороли перемогу, а на Всеукраїнському етапі, що проходив у Житомирі, зайняли третє місце.
Влітку пощастило і попрацювати, і відпочити: на початку червня відвідав семінар «Сучасні методи вивчення мозку», що проходив у Києві в рамках Українського конгресу нейронаук. У липні відвідав англомовний форум КАКТУС, який проводився у Тернополі, і зараз з командою ми займаємося втіленням у життя соціального проекту, мета якого адаптація дітей із особливими потребами у соціум.
Цього року ще більше працюватиму у напрямку вивчення хімії, біології та англійської мови, так само братиму участь у турнірі та конкурсі-захисті робіт учнів-членів МАН, а також готуватимусь до ЗНО. По закінченні навчального року планую вступати до одного з медичних ВНЗ країни.
Спілкувався Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry