І хоч зброя виявилася несправжньою, ситуація у селі є вкрай напруженою

У минулому номері “Нового життя” у рубриці “Міліцейські будні” ми розповідали про круглий стіл, ініційований начальником Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області Олександром Панасюком, за участі голови СВК “РК-Хміль” Богдана Лимара, Новомощаницького сільського голови Леоніда Герасимчука та депутата цієї ж ради Юрія Артюхова. Мета круглого столу - врегулювання ситуації щодо господарської діяльності підприємця Лимара, який, всупереч волі громади, намагається розібрати будівлі корівника, що розташований на території Нової Мощаниці. Жителі села категорично проти таких, на їхню думку, протиправних дій підприємця. Адже, за їхніми словами, Богдан Лимар не володіє документами, які засвідчували б його право власності на вказані об’єкти, а, отже, демонтовувати їх він не має права. Натомість підприємець вважає свої дії цілком законними, а селян звинувачує у намаганні перешкоджати здійснювати йому господарську діяльність. Як наслідок - постійні конфлікти між п. Лимарем і жителями Нової Мощаниці. Доходило і до силового протистояння, порізаних шин автівок тощо...

 


Здавалося б, зустріч у кабінеті головного міліціонера району якщо не вирішила, то принаймні заморозила конфлікт, і до маханням кулаками більше не дійде. Але ж не так сталося, як гадалося...
У вівторок, 26 серпня, до редакції зателефонували мешканці села та повідомили, що підприємець Лимар знову здійснює спробу демонтувати корівник: його працівники розпочали розбирати дах. А щоб обурені селяни їм не заважали, Богдан Лимар заключив угоду із однією з охоронних фірм Рівненщини, чия назва співзвучна з громадським утворенням, яке прославилося в часи Революції Гідності та згодом переросло у політичну партію. Отож, допоки робітники розбирали ферму, декілька хлопців з автоматами стали по периметру будівлі, щоб ніхто не смів завадити роботі.


Але чоловічу частину села Нова Мощаниця зброєю не злякати. Селяни організувалися миттєво, і менш ніж за годину корівник вже ніхто не розбирав, а озброєні (як виявилося, несправжніми автоматами) охоронці сиділи у автомобілі, в якому приїхали, і просили лише одного: випустити їх із села. Саме таку картину застав журналіст “Нового життя”, прибувши на місце події. До слова, там вже давно перебували представники районних СБУ та міліції, які протокольно зафіксували те, що відбувалося, взяли свідчення у “озброєних” охоронців. Ті зокрема повідомили, що їх просто підставили, адже підприємець не поставив їх до відома, що не має паспорта на об’єкт (права власності). Зрештою, селяни, які певний час блокували автівку охоронців, їх таки відпустили в обмін на обіцянку більше сюди ніколи не приїжджати.
У підсумку було прий­нято рішення вихід із цієї вкрай непростої ситуації шукати на зборах села, які заплановані на наступну неділю, 31 серпня ц. р.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry