На початку цього року, коли в країні тривала Революція гідності, у нашому районі з числа місцевих активістів утворилася громадська організація “Здолбунівська сотня самооборони”, яка на сьогодні налічує понад 140 осіб. У “мирний” післяреволюційний час сотня запам’яталася здолбунівчанам резонансним викриттям залів ігрових автоматів у нашому місті, щоденним спільним з міліцією патрулюванням міських вулиць та іншими потрібними громаді справами. На установчих зборах самооборони, що відбулися у лютому, сот­ником організації було обрано депутата районної ради Юрія Пшеничного.
Про те, чим нині живе сотня, читайте у нашому інтерв’ю.

- Пане Юрію, чим сьогодні займається організація, яку Ви очолюєте?
- Організація має кілька напрямків діяльності. Один з основ­них – це охорона громадського порядку. Крім дій щодо запобігання корупції, члени сотні на громадських засадах патрулюють місто, надають допомогу правоохоронним органам у боротьбі з економічними злочинами, запобіганні незаконному обігу наркотичних речовин. Так, за участю членів нашої сотні було знищено нарколабораторію по вулиці Шкільній, затримано кілька осіб за злочини, пов’язані зі зберіганням та збутом наркотичних речовин. Резонансу набуло припинення діяльності залів ігрових автоматів. Серйозними суспільними проблемами є незаконна торгівля спиртом, самогоноваріння, керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, а тому запобігання злочинам такого роду теж є одним з пріоритетів діяльності сотні.


Але головне сьогодні для всієї країни - це дати відсіч агресору. Двоє членів нашої самооборони зголосилися йти добровольцями у батальйон «Азов». Багато наших членів, окрім, звичайно, жіночої чоти, вступили до батальйону територіальної самооборони Здолбунівщини. У силу різних обставин держава не може забезпечити усім необхідним воїнів, які беруть участь у бойових діях на Сході, тому збір коштів, придбання і доставка в зону АТО засобів захисту, ліків та інших потрібних бійцям речей лягає на плечі громадян, і сотня самооборони теж бере активну участь у підтримці військових.
- Нещодавно у нашому місті невідомі особи розповсюдили листівки, в яких досить гостро критикували членів Здолбунівської сотні самооборони Олега Буздигана та Олега Панасюка. Як Ви можете це прокоментувати?
- Анонімна, ница і брехлива провокація не потребує відповіді. Не вдаючись до змісту брудної писанини, хочу звернутися до її авторів: «Панове, майте хоч краплю гонору! Якщо хтось має претензії до членів сотні, прийдіть і відверто заявіть про них, скажімо, на засіданні ради командирів сотні. Майте «сміливість» оприлюднити наклеп, поставити свій підпис і не бійтесь відповідальності за свої слова та вчинки.
Особисто у мене така писанина не викликає інших почуттів, крім огиди і зневаги до її автора та розповсюджувачів.
- Ви знаєте автора?
- Про те, чиї «вуха стирчать» за анонімкою, неважко здогадатися. Останнім часом на телефон гарячої лінії сотні самооборони надійшло кілька скарг щодо діяльності кафе «Скорпіон». О. Буздиган, за дорученням ради командирів сотні, вивчає законність функціонування цього закладу, а також пов’язані з цим дії та бездіяльність міської ради. Він є автором депутатського запиту і кількох звернень до міської ради та контролюючих органів з цього приводу. О. Панасюк – автор викривальних матеріалів щодо діяльності директора одного з комунальних закладів нашого району. Тому анонімки є нічим іншим, як безпорадною відповіддю місцевих «господарів життя» та їхніх холуїв на дії членів сотні.
- Але ж у листівках йдеться ніби про кримінальні злочини, вчинені самооборонівцями…
- Однією з передумов вступу до Здолбунівської сотні самооборони є наявність офіційної довідки від органів МВС про відсутність судимості. Як в О. Панасюка, так і в О. Буздигана такі довідки є. Якщо хтось володіє іншою інформацією, прошу надсилати її до правоохоронних органів. А наклепницькі тексти на стовпах, у поштових скриньках свідчать лише про те, що хлопці зачепили декого за живе. До речі, обидва вони стали членами сотні, коли на Майдані ще незрозуміло було, чия візьме.
- Кажуть, у Здолбунівської сотні є навіть власний БТР-70...
- Ми дізналися, що в одній з військових частин є несправна військова техніка. У члена нашої організації І. Щебета виникла ідея відновити силами нашої сот­ні бойову машину для армії. Ця смілива і дещо авантюрна для громадської організації ідея була підтримана, і ми, доставивши техніку на свою базу на Здолбунівщині, взялись за капітальний ремонт БТРа. Але машина потребує заміни двигунів, вузлів ходової частини і безлічі дрібніших деталей та механізмів. Сподіваюсь, з Божою допомогою і завдяки ентузіазму членів сотні ми обов’язково доведемо розпочату справу до кінця. І відремонтований БТР буде ще одним нашим внеском у спільну перемогу.
Розмовляв Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry