Інноваційний проект під назвою «Університет третього віку» у Здолбунові започаткували в березні цього року. Основною його метою є підтримка фізичних, психологічних та соціальних здібностей людей похилого віку. В рамках проекту діє факультет «Основи медицини та здорового способу життя». Для нас, його слухачів, медики, працівники Здолбунівських РО ТЧХУ, районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центральної районної бібліотеки у співпраці з фахівцями різних галузей організували вже чимало цікавих та корисних зустрічей. На цих заходах, можна було дізнатися і про те, як зберегти жіноче здоров’я, і як запобігти туберкульозу й онкологічним захворюванням, і про цілющі трави та їх застосування у боротьбі з недугами, і про основи надання першої медичної допомоги.

 


А нещодавно, точніше 23 липня, на черговому занятті факультету, яке відбулося у читальному залі центральної районної бібліотеки, ми мали чудову нагоду отримати інформацію про те, який вплив чинить на людське здоров’я мед.
Провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ Людмила Володимирівна Скірканіч після короткого огляду історії бджільництва розповіла присутнім, як в рамках здорового харчування мед може сприяти підвищенню життєдіяльності організму людини, про його роль в обміні речовин, а також цілющі властивості.


Розповідь Людмили Володимирівни доповнили практичні поради і рекомендації від місцевого пасічника Василя Петровича Мовчанюка, улюбленою справою котрого є апітерапія (лікування за допомогою бджіл і продуктів бджільництва).
Крім того, ми мали змогу погортати видання, представлені на книжковій виставці “Ліки з вулика”. А наприкінці заняття усіх нас чекало дружнє спілкування за чаєм та дегустація смачнючого меду з пасік В. П. Мовчанюка, А. Д. Ліщинського з с. Будераж і В. Г. Мотор­ного з Полтавщини.
Для нас, пенсіонерів, відвідування університету третього віку, і факультету «Основи медицини та здорового способу життя» зокрема, - не лише приємне використання вільного часу, а й можливість, попри значний житейський досвід, відкрити для себе цей світ по-новому, осучаснити свої знання і набути корисних навичок.
Члени клубу «Ветеран».

На фото: під час заняття.

Comments are now closed for this entry