Хлібом-сіллю зустрічають гостей у с. Спасів

Хлібом-сіллю зустрічають гостей у с. Спасів.

Сімнадцятого липня голови територіальних громад району зібралися на черговий семінар-навчання, аби отримати консультації, роз’­яснення, поради фахівців різних галузей щодо
питань, з якими керівникам органів місцевого самоврядування найбільше доводиться стикатися в своїй роботі. Відкрив семінар та ознайомив його учасників з планом роботи голова районної ради В. О. Тимощук.
Під час теоретичної частини семінару присутні на ньому активно обговорювали питання щодо правомірності використання місцевим населенням водних об’єктів, переданих в оренду підприємцям. Ця проблема є не новою, проте останнім часом вона особливо загострилася на теренах Здолбунівщини.

У музеї Спасівського СБК широко представлена творчість місцевих майстрів

У музеї Спасівського СБК широко представлена творчість місцевих майстрів.


З роз’ясненням Закону України «Про аквакультуру» перед учасниками семінару-навчання виступив головний спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації В. М. Наумович. Інформуючи про положення названого та інших законодавчих актів, що регулюють відносини у цій сфері, Віктор Михайлович зазначив, що вони не узгоджені між собою, приймалися необдумано, без врахування можливих наслідків. Виникнення правової колізії, яка не дає змогу однозначно розуміти законодавство, призводить до конфліктів між місцевим населенням та орендарями водних об’єктів. Як наголосив виступаючий, завдання органів місцевого самоврядування при виникненні таких ситуацій полягає в тому, щоб не допустити поглиблення протистояння, намагатися закликати обидві сторони до порозуміння і врахування інтересів один одного.


З питань здійснення органами місцевого самоврядування повноважень в галузі земельних відносин, зокрема щодо розмежування земель державної та комунальної власності, порядку передачі невитребуваних земельних паїв та земельних ділянок, спадщина яких може бути визнана відумерлою, посвідчення права на земельні ділянки, перед учасниками семінару виступив начальник управління Держземагентства в районі П. Ю. Пилипчук.

І в пору літніх канікул відвідують бібліотеку юні мешканці с. Стеблівка

І в пору літніх канікул відвідують бібліотеку юні мешканці с. Стеблівка.


Під час теоретичної частини розглядалося й питання сплати земельного податку ПАТ «Рівнеобленерго». Адже, як зазначалося, знову ж таки через законодавчу неврегулюваність місцеві бюджети недоотримують від енергопостачального підприємства значні кошти. Нині в районі триває реєстрація земельних ділянок, орендованих акціонерним товаристом, та переукладання договорів на
користування ними. Можливості прискорення цього процесу було обговорено за участю інженера-земле­впоряд­ника ПАТ «Рівнеобленерго» А. П. Білоус, начальника відділу реєстрації прав на нерухоме майно В. В. Мішури, заступника начальника Здолбунівської ОДПІ О. М. Години, начальника управління Держзем­агентства в районі П. Ю. Пилипчука.
Після закінчення теоретичної частини голови територіальних громад автобусом виїхали до Спасівської сільської ради. При в’їзді на її територію колег зустріла Спасівський сільський голова Л. В. Четвержук. До речі, днем раніше Любов Василівна відзначила свій день народження, тож В. О. Тимощук привітав її від імені районної ради, всіх керівників територіальних громад Здолбунівщини та вручив квіти. У супроводі очільника спасівської громади учасники семінару, до яких також приєднався і голова райдержадміністрації О. П. Бухало, відвідали соціальні установи населених пунктів, що є на території сільської ради.
Першим пунктом відві­дин став ФАП у с. Цурків, яким завідує О. С. Вільчик. Досвідчений спеціаліст обслуговує 361 жителя села, при необхідності надає їм потрібну медичну допомогу.
З хлібом-сіллю та найщирішими вітаннями зустрічали гостей у селі Спасів. Тут вони ознайомилися з роботою сільського клубу (директор С. Ф. Мосійчук). За останні два роки цей заклад культури помітно змінився на краще завдяки проведеному ремонту. Належна матеріальна база сприяла й підвищенню рівня культосвітньої роботи. До глибини душі вразила учасників семінару літературно-музична композиція «Україно моя, лиш для тебе на світі живу», представлена місцевими аматорами сцени. Пісні та вірші у їх виконанні, мультимедійна фотопрезентація нагадали присутнім про події на Сході нашої держави, допомогли відчути увесь трагізм війни, яка принесла біль і страждання українському народу.
Наступним об’єктом, який оглянули керівники територіальних громад, була котельня Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Завдяки виділеним сільською радою коштам, а це - 70 тис. грн., торік котельню було переведено з газу на тверде паливо, що дало змогу суттєво здешевити опалення закладу.
Хороші враження залишило в учасників семінару знайомство з публічно-шкільною бібліотекою, якою завідує Г. П. Кушнірук. Галина Петрівна - відданий своїй справі професіонал. Завдяки їй Спасівська ПШБ має свій сайт, який також надає доступ до публічної інформації органів місцевої влади.
У с. Стеблівка керівники територіальних громад відвідали ФАП (завідуюча Г. П. Денисюк), клуб (завідуюча Л. Є. Парасотченко) та бібліо­теку (завідуюча А. О. Вільчик). Знайомлячись з роботою цих та інших об’єктів соціальної інфраструктури, що розміщені на території сільської ради, учасники семінару пересвідчилися, що їх керівники, знаходячи порозуміння з сільським головою, дбають про збереження, утримання і забезпечення належного функціонування цих закладів. А все для того, аби сільські жителі завжди змогли отримати необхідну допомогу, задовольнити свої соціально-культурні потреби.
Учасники семінару в черговий раз почерпнули для себе багато корисного. Аналізуючи та оцінюючи роботу колеги, переконалися, що в кожній сільській раді є свій позитивний досвід, який варто перейняти і застосувати у своїй діяльності іншим органам місцевого самоврядування. Головне ж для керівників територіальних громад у здійсненні своїх повноважень - не стояти на місці, рухатися вперед, незважаючи на всі труднощі сьогодення. Тільки так можна зміцнити довіру людей, які обрали їх на цю відповідальну посаду.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry