Вони ще й необхідність, особливо влітку, у період найбільшої сонячної активності. На що варто звернути увагу при їх виборі.

Колір скла. Віддавайте перевагу природним тонам – сіруватому, коричневому або блакитному. Не прагніть купувати окуляри яскраво-зеленого або червоного кольору. У них звичне природне відчуття кольору різко змінюється, що спричиняє дискомфорт.
Більш темне скло не завжди є ознакою кращого захисту. Мова йде про лінзи, які просто сильно забарвлені, але самі не мають захисних властивостей. Через такі скельця в очі потрапить більша доза ультрафіолетового випромінювання, ніж через прозорі (незабарвлені). Це пояснюється тим, що зіниці очей, які дивляться крізь темну лінзу, розширюються.
Щодо матеріалу, то зовсім не принципово, зроблені якісні окуляри з пластику чи зі скла. На якість захисту це не впливає. Правда, скляні окуляри, на відміну від пластикових, менш зручні через свою вагу та крихкість. Ще фахівці твердять, що скляні лінзи захищають від ультрафіолету добре, однак не забезпечують повного захисту. Лінзи з полікарбонату захищають від ультрафіолетових променів типів А і В.


У жодному разі не можна користуватися сонцезахисними окулярами, на склі яких є ушкодження й дефекти. Поверхня неправильно заломлює світло, а це шкідливо.
Не можна купувати окуляри на ринках чи вуличних лотках. Зверніться в оптику, там врахують усі ваші побажання. Наприклад, якщо у вас короткозорість, то вам підберуть забарвлені лінзи з діоптріями. Але обов’язково переконайтеся в тому, що товар сертифікований, зверніть увагу на маркування. До справжніх якісних окулярів виробник зазвичай додає докладну інформацію про ступінь захисту від ультрафіолету. Ось що означають ці позначки:
UV-protection 100 % - стовідсотковий захист від ультрафіолету;
High UV-protection - підвищений ступінь захисту від ультрафіолету;
G-15, В-15 - велика літера означає колір (gray - сірий, brown - коричневий), цифра - світлопроникну здатність (у цьому випадку окуляри пропускають 15 % світла і поглинають 85 %).
Цифри I, II, III, IV - ступінь захисту. Наприклад: I ступінь призначений для захисту очей у хмарну погоду; IV ступінь захищає очі в горах, а також на морі; UVA-protection - захист від А-променів, небезпечних для кришталика і здатних спровокувати розвиток катаракти; UVB-protection - захист від особливо шкідливих для очей B-променів, які, наприклад, викликають «сніжну» сліпоту в умовах високогір’я; Cosmetic - окуляри є просто прикрасою, ніякого захисту не гарантують.
Поляризаційні лінзи охороняють очі від інтенсивного відбиття світла від різних поверхонь (наприклад, води, снігу, мокрого асфальту), які знижують видимість. Поляризаційні лінзи забирають шкідливу частину «засвічування», забезпечуючи чіткість зору й комфорт очей. Поляризаційні лінзи особливо рекомендуються людям похилого віку, автомобілістам, тим, хто страждає світлобоязню.
Якісні окуляри, як правило, мають спеціальне маркування, що висвітлює рівень захисту від ультрафіолетових і інфрачервоних променів. До окулярів додаються рекомендації щодо умов, у яких їх варто носити.
Для пляжу вибирайте окуляри «а-ля бабка», бо чим більша лінза - тим кращий захист. В ідеалі окуляри потрібно доповнити крислатою панамою або кепкою з козирком. Головний убір здатний затримати не менше чверті сонячних променів.

Comments are now closed for this entry