У господарствах району триває збирання ранніх зернових, зокрема озимого ячменю. Станом на 10 липня його обмолочено з 704 гектарів (80 %), отримано 3045 тонн зерна. Врожайність становить 54 центнери з гектара, що значно більше, ніж у попередні роки.
Радіють хорошому врожаю зернових у ФГ «П’ятигірське» (керівник Ю. О. Середюк), де нині збирання озимого ячменю, вирощеного на 200 га, вже завершується. В середньому з гектара його отримали майже по 60 центнерів.


Минулого вівторка разом із начальником управління агропромислового розвитку РДА Л. П. Дмитруком у супроводі головного агронома ФГ «П’ятигірське» О. Б. Балагури ми побували на полях та об’єктах господарства і переконалися, наскільки ефективно налагоджений тут виробничий процес. До початку жнив належно підготували зернотік, склади, техніку, подбали про забезпечення пальним, іншими матеріалами. Завершується реконструкція елеватора, де досвідчені спеціалісти проводять встановлення новітнього італійського обладнання, що дозволить покращити очистку і сушіння зерна. За словами Олександра Богдановича, до початку збирання ярих зернових, а їх у ФГ «П’ятигірське» вирощено на 500 гектарах, зерноочисний комплекс буде введений в дію. А поки що його замінює зерносушильна машина ОВС-25.


Кипить робота і на жнивному полі господарства, де на збиранні врожаю задіяні три сучасні комбайни. Потужними і надійними машинами керують попарно механізатори, які не перший рік займаються цією справою. Як тільки бункери комбайнів наповнюються обмолоченим збіжжям, його одразу вантажать у автомобілі і доставляють на зернотік.
У короткій розмові з механізаторами дізнаємося, що за зміну в середньому вдається зібрати і обмолотити зерно із 20 гектарів. Цілком влаштовують трудівників і умови праці, і її оплата. Крім того, двічі на день їх забезпечують гарячим харчуванням, яке доставляють прямо на поле. Належна увага під час жнив приділяється й техніці безпеки.
Чітко налагоджена система роботи в господарстві сприяє ефективному використанню і часу, і техніки, і матеріальних та трудових ресурсів. Разом із впровадженням новітніх технологій у сільськогосподарське виробництво це дозволяє з року в рік отримувати все вищі врожаї. А, отже, дає надію і на прибуток, і на перспективний розвиток.
Людмила ВАСЮК.

Комбайнери ФГ «П’ятигірське» Ігор Філімонович ОВДІЮК та Олексій Васильович САМОЛЮК – сумлінні і дисципліновані механізатори, за спинами яких не один жнивний сезон. Роботу свою виконують добросовісно, бережуть техніку, не допускають втрат зерна, дотримуються правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.

Comments are now closed for this entry