Завдяки активній співпраці 167 Територіального центру комплектування
військовослужбовцями за котрактом з військовими частинами Рівненського гарнізону з нагоди Дня військового розвідника на базі 29-го окремого ордена Червоної зірки батальйону розвідки 13-го армійського корпусу Сухопутніх військ ЗС України, що в м. Рівне, відбувся “День відкритих дверей” для учнів загальноосвітніх шкіл та ліцею залізничного транспорту нашого району. Військовослужбовці батальйону ознайомили присутніх з армійським життям та побутом. Юнаки мали змогу відвідати кімнату бойової слави. Найцікавішим етапом для них став огляд військової техніки та озброєння, під час якого їм не лише розповіли про тактико-технічні характеристики озбро-єння, а й надали можливість відчути подих військової служби, потримавши в руках таку зброю. Особливе захоплення в хлопців викликало озброєння розвідника - автомати, гвинтівки, оптичні засоби та спеціальний ніж, що стріляє та витримує напругу до 400 вольт.
Розвідувальний батальйон у корпусі єдиний. Він складається з кількох підрозділів, що спроможні виконувати завдання на значній відстані від основних сил з’єднання. Бойовою та спеціальною підготовками розвідники займаються щодня. Щось відпрацьовується на приказарменій базі, а переважно - у польових умовах.
За словами заступника командира батальйону з виховної роботи майора Олександра Василенка, важливо зацікавити молодь озброєнням, умовами армійського буття. Можливо, через декілька років дехто з цих юнаків обере професію розвідника.
- Головне завдання розвідників - ведення розвідки, а не знищення ворога. Проте, у разі непередбачуваних обставин, хлопці не дадуть себе скривдити. Якщо закінчилися набої чи втрачений ніж, їх можна замінити лопаткою чи мотузкою. Єдина зброя, з якою вони не розлучаються ніколи, - прийоми рукопашного бою, які були показані по закіченню екскурсії. І це викликало в присутніх шалені оплески та враження, які неможливо порівняти з побаченим по телевізору.
Юнакам екскурсія сподобалась. Про це свідчили їх відгуки щодо бажання проходити військову службу. У дійсному стані справ в Збройних силах хлопці змогли переконатися на власні очі.
Звісно, потрапити до такого елітного підрозділу складно. Кандидат має бути морально стійким та фізично загартованим, з добре розвинутими інтуїцією, інтелектом та здати чимало тестів на витривалість. Але деяким вихідцям з нашого району вдалося подолати ці вимоги.
На память про перебування у військовій частині командування дозволило учням сфотографуватися на фоні бойових розвідувальних машин та зі зброєю, про більшість з яких їм доводилося лише чути на уроці “Захист Вітчизни” та дивитися по телебаченню.
Олександр КОТЮБІН, 
начальник відділення 167 ТЦК ВСК, прапорщик.

Comments are now closed for this entry