Де поставити кому у цьому реченні, ніяк не можуть з’ясувати орендатор ставка у с. Будераж та місцеві рибалки-любителі. Непорозуміння між ними тривають уже не перший рік. Відстоюючи свої права, і одна, й інша сторони вдаються до різних методів як тиску, так і захисту. Новий виток отримав цей неоднозначний конфлікт у зв’язку з останніми подіями на водоймищі, внаслідок яких любителям рибної ловлі довелося з’ясовувати стосунки з працівниками міліції. Аби захистити себе від неправомірних, на їх думку, претензій і вимог з боку правоохоронців, рибалки звернулися із заявою до районної прокуратури. Текст цієї заяви подаємо нижче.

Прокурору Здолбунівського
району Рівненської області

ЗАЯВА
від рибалок-любителів сіл Будераж і Півче
Ми, відповідно до Конституції України, Водного кодексу України (ст. 47), Закону України “Про тваринний світ” (ст. 27), Постанови Кабміну “Порядок здійснення любительського й спортивного рибальства” і, врешті-решт, Постанови Кабміну № 420 від 29 травня 2013 року, маємо право займатися любительським рибальством на орендованих ставках. Чому нас позбавляє цього права орендатор Стасюк М. М.? Виганяє зі ставка, змінює рівень води, сипле хлорне вапно, викликає наряди міліції. Сторож Парета П. В. (до речі, працює у підприємця понад 10 років, а чи оформлений офіційно на цю роботу, перевірте, будь ласка) постійно проганяє нас зі ставка, грубіянить, ображає, залякує. На нашу вимогу орендар ставка Стасюк М. М. відмовляється показати договір оренди або додаток до нього, де вказано, що водокористування обмежене. Відмовляється пред’явити і акт про зарибнення, накладну на купівлю риби. Цих документів немає в сільській раді, хоч орендар зобов’язаний їх оприлюднити.


Складається враження, що міліціонери Здолбунівського РВ УМВС України отримують заробітну плату за те, що глядять рибу для Стасюка М. М. Так, 22 червня 2014 року на ставку здійснювали патрулювання на човні, полохаючи людей, слідчий карного розшуку Вершицький із сержантом.
4 липня 2014 року тут патрулювали і розганяли людей дільничний інспектор Берник А. В. та двоє лейтенантів. Невже у працівників міліції немає більше роботи? Які накази їм віддає їх начальник Панасюк О. О.? Міліціонер повинен захищати права людей, а не чинити беззаконня. Довіра до міліції у нас нульова. Невже ви всі, так звані силовики, не відчуваєте, що незабаром, за місяць-два, буде повністю встановлено верховенство закону, а не грошей?
Копію надіслано в районну раду і засоби масової інформації.

Р. S. Доповнення від 6.07.2014 р. Пізніше, після написання цього листа, до нас завітали “в гості” дільничні інспектори міліції Горковчук М. В., Гірник Р. М., оперуповноважений Музика І. В. Вони незаконно вимагали від нас пояснень: чому ми ловимо рибу у забороненому місці? Після отриманої відмови покинути це місце вони нас залякували, що посадять у бус і відвезуть у райвідділ міліції. Ми вимагали показати документи, де вказано, що водокористування обмежене. На це міліціонери нам відповіли, що орендар не зобов’язаний пред’являти нам документацію. Після того, як ми зателефонували в обласну прокуратуру за номером 620044 і повідомили про свавілля міліції, захисники народу нас залишили в спокої.
Ми вимагаємо: до 10.07.2014 р.оприлюднити документацію по будеразькому ставку, бо цей конфлікт може призвести до непередбачуваних наслідків. Копії документів повинні бути в сільській раді. Кожен житель села, району має право ознайомитись з правилами водокористування на ставку.

Comments are now closed for this entry