Нині Україна тримає курс на професіоналізацію власних Збройних сил, що у свою чергу висуває більш жорсткі вимоги до якісних характеристик військових. Одним з напрямів комплектування ЗСУ професіоналами своєї справи є служба у військовому резерві. Це вид виконання військового обов’язку, коли громадяни України у добровільному порядку проходять службу в бойових частинах Збройних сил, впроваджується з метою пов­ного і швидкого доукомплектування військових частин підготовленим особовим складом. Резервіст - насамперед патріот.

Служба у військовому резерві запроваджена дев’ять років тому Указом Президента України, який ввів у дію відповідне Положення, котрим визначено порядок відбору та прийняття громадян України для проходження служби у військовому резерві, порядок їх підготовки і зборів, призначення на посаду, переміщення та звільнення зі служби, матеріального та іншого забезпечення.
Проходження служби в резерві передбачає щорічну підготовку резервістів, яка здійснюється у складі штатних підрозділів на навчальних зборах під час проведення основних заходів підготовки цих підрозділів (навчань, тренувань, бойових стрільб, практичного десантування) загальною тривалістю до 30 діб на рік.


Резервістом може стати практично кожен громадянин України, незалежно від статі та досвіду військової служби. Обмеження є лише за віком та станом здоров’я як для військового.
За час проходження служби резервіст отримує грошову винагороду за підсумками року, компенсацію заробітної плати за основним місцем роботи та добові за час перебування на зборах, кошти на проїзд до місця проведення зборів і назад, забезпечується безкоштовно військовою формою одягу і харчуванням. Також резервістам надаються відповідні соціальні гарантії, можливість кар’єрного зростання по службі і отримання чергових військових звань.
Служба в резерві - це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру. Збройні сили зацікавлені в тому, щоб службу у військовому резерві проходили громадяни України, які є патріотами своєї держави і готові до захисту Батьківщини.
Стати резервістом у Збройних силах України - це дуже нелегкий, відповідальний вибір, але це ще і можливість змінити своє життя, самовиразитися у важкому сьогоденні.
Солдат-резервіст - це важлива ланка складного механізму обороноздатності країни, забезпечення її цілісності і недоторканості.
Без сумніву, основною перевагою служби в резерві є те, що ви свідомо і добровільно обираєте шлях військового, захисника Вітчизни. Але це - не єдина перевага, адже на сьогодні вже створена і постійно вдосконалюється гнучка система соціального захисту військовослужбовців.
Служба у військовому резерві - нагода бути завжди у чудовій фізичній формі, вправно володіти сучасною зброєю і прийомами рукопашного бою, щоб з честю виконувати військовий обов’язок перед Батьківщиною.
Детальнішу інформацію усі, хто має бажання проходити службу у військовому резерві Збройних сил України, можуть отримати у Здолбунівському районному військовому комісаріаті, що знаходиться за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22.
Олексій ЄМЧЕНКО,
військовий комісар
Здолбунівського районного
військового комісаріату,
підполковник.

Comments are now closed for this entry