Дошкільні навчальні заклади Здолбунова (а їх у місті є п’ять) успішно виконують своє головне завдання щодо навчання і виховання місцевої малечі. Професійність і прогресивність наших педагогів відомі не лише на Здолбунівщині, а й за її ме­жами. На базі міських ДНЗ щорічно проходять методичні об’єднання, районні та обласні семінари. Про вагомі досягнення колективів ДНЗ свідчать і численні перемоги у різноманітних конкурсах.
Важливою складовою повноцінного функціонування дошкільних навчальних закладів є створення у них відповідних умов для роботи працівників, навчання та виховання дітей. Забезпечення належного стану приміщень ДНЗ, санітарно-гігієнічного та теплового режиму в них, організація якісного харчування – все це лягає в першу чергу на плечі місцевої влади. Хоча сьогодні цей тягар з нею доводиться розділяти і колективам ДНЗ, і батькам.
Питання матеріально-технічного забезпечення дошкільних навчальних закладів міста було основним у порядку денному сесії Здолбунівської міської ради, яка відбулася у середу, 11 червня. З доповіддю із вказаного питання виступила секретар ради В. В. Капітула. Зокрема вона зазначила, що у 2013 році на дошкільну освіту з міського бюджету було виділено 10070 тис. грн., з них 1,2 тис. грн. використано на придбання медикаментів, 620,6 тис. грн. - на харчування, 50 тис. грн. – на капітальний ремонт, 26,3 – на придбання матеріалів та основних засобів, 5592,4 тис. грн. - на заробітну плату, 1747 тис. грн. - на оплату енергоносіїв.
Проте цих коштів недостатньо. Тому керівникам дитячих садочків доводиться вишукувати інші можливості й засоби, аби створити діткам комфорт і затишок у закладі. Одним із таких шляхів є залучення позабюджетних фінансових ресурсів. Так, торік на придбання матеріалів та проведення ремонтів у міських ДНЗ було використано 150 тис. грн. таких коштів.
За словами міського голови І. О. Ольшевського, держава нині неспроможна забезпечити нормальне функціонування дошкільних закладів. Навіть фінансування основних видатків – зар­плати, оплати енергоносіїв – не проводиться у необхідних обсягах.


– Сьогодні треба відверто сказати, що садочки
тримаються завдяки батькам, - наголосив Ігор Олександрович.
Незважаючи на всі зусилля керівників та колективів ДНЗ, батьків дітей щодо поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, є проблеми, які вони не в змозі вирішити самотужки, без допомоги міської ради. Тому останньою з метою зміцнення та модернізації мате-ріально-технічної бази ДНЗ міста розроблені відповідні напрямки роботи на кілька наступних років, що знайшло відображення у відповідному проекті рішення.
Так, у планах - розширення мережі ДНЗ міста, для чого вже цьогоріч буде порушено клопотання перед Кабінетом Міністрів України щодо виділення коштів з державного бюджету для будівництва у 2015 році нового дитсадка. До речі, проектно-кошторисну документацію на цей об’єкт уже виготовляють. Передбачається відкрити чергову групу в ДНЗ “Дзвіночок” до початку нового навчального року, а у 2015 році - додаткові групи із повним облаштуванням у ДНЗ “Усмішка” та “Дзвіночок”. Крім того, міська рада вишукуватиме в бюджеті кошти на проведення ремонтів покрівлі господарського корпусу, підлоги у фізкультурному залі ДНЗ “Ладоньки”, добудову музичного залу в ДНЗ «Грайлик», капітальний ремонт зовнішніх сходів і обмостки, встановлення огорожі в ДНЗ “Усмішка”, ремонт фасадів у ДНЗ “Грайлик”, “Чебурашка”, “Ладоньки”, заміну підлоги у ДНЗ «Дзвіночок» та ін. Також буде приведено у відповідність до визначених норм вартість харчування на одну дитину – з 10 до 12 грн.
Запропонований депутатам проект рішення був одноголосно підтриманий на сесії. Також на цьому засіданні депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за І квартал ц. р., внесли зміни до бюджету та місцевих програм на 2014 рік, затвердили Положення про порядок відчуження майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста, розглянули ряд інших питань, зокрема й земельних, з яких прийняли відповідні рішення.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry