Літо – прекрасна пора року, пора відпусток, шкільних канікул. У спекотну погоду всі ми поспішаємо до водних плес, аби охолодитися живильною вологою. Але поряд з приємними моментами, пов’язаними з відпочинком біля річок, ставків, озер, виникає небезпека трагедій на воді. Звичайно, за те, аби неприємності та горе не затьмарили радості перебування на природі, відповідальні в першу чергу самі відпочивальники. Однак, важливі завдання у створенні безпечних умов у місцях відпочинку покладаються і на органи місцевого самоврядування.
Саме про це йшлося на останньому засіданні колегії райдержадміністрації, яка відбулася минулого тижня під керівництвом першого заступника голови РДА В. Р. Щавінського.
Про роботу органів влади на місцях щодо створення безпечних умов відпочинку та запобігання загибелі людей на водних об’єктах району доповідали завідувач сектора з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення РДА І. О. Дейнека, т. в. о. начальника Здолбунівського районного сектора ГУ ДСНС України В. П. Дроздюк, міський голова І. О. Ольшевський. За словами Ігоря Олександровича, організувати безпечний відпочинок здолбунівчанам біля водойм міста непросто. Адже в жодному райцентрі області, навіть у Рівному, немає такої кількості пляжів, як у Здолбунові, де їх аж чотири! Проте міською радою зроблено все необхідне, аби мешканці міста почувалися біля водойм комфортно, не наражаючи на небезпеку своє життя і здоров’я.


Дещо проблемніше із організацією безпечного відпочинку у селах району. Адже водні об’єкти здебільшого перебувають у власності та оренді у приватних підприємців. Тож завдання органів місцевого самоврядування, про що наголошувалося на колегії, здійснювати постійний контроль за виконанням власниками та орендарями водних об’єктів заходів щодо охорони життя людей та недопущення їх загибелі на воді.
Іншим питанням, яке набуває особливої гостроти і важливості під час літньої спеки, є протидія виникненню масових пожеж в лісах, на торф’яниках та в сільськогосподарських угіддях. Про те, які заходи здійснюються в районі, аби запобігти займанням вогню у вказаних місцях, присутнім на колегії доповів т. в. о. начальника Здолбунівського районного сектора ГУ ДСНС України В. П. Дроздюк. Як він зауважив, завдяки дотриманню встановлених вимог пожежної безпеки впродовж двох останніх років в лісах, на торфополях Здолбунівщини пожеж не було допущено.
Невтішна ситуація склалася в районі із захворюваннями на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію СНІДу, про що інформував учасників колегії заступник головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ В. М. Мацьоха. Не дивлячись на те, що стан обстеження населення з метою виявлення туберкульозу покращився, рівень захворюваності на цю недугу з року в рік зростає. Є проблеми із проведенням туберкулінодіагностики серед дитячого населення, а через відсутність вакцини БЦЖ в пологовому відділенні не проводиться щеплення новонародженим. Наявний в лікарні флюорограф застарів і часто виходить з ладу, тому є потреба у придбанні нового апарата.
А той факт, що Здолбунівщина входить у трійку регіонів області з найвищим рівнем захворюваності на таку небезпечну недугу, як ВІЛ-інфекція СНІДу, свідчить, що і в цьому напрямку багато належить зробити, аби зупинити негативну тенденцію.
З усіх розглянутих на колегії питань були прийняті відповідні доручення та розпорядження голови райдерж­адміністрації, якими передбачені конкретні заходи з усунення недоліків у тих сферах життєдіяльності району, про які йшла мова на засіданні.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry