Дитинство. Ми звикли поєднувати це слово з епітетами щасливе, радісне, світле, золоте, яскраве і безтурботне. Але сьогодні, зважаючи на реалії, бачимо, що не для всіх наших маленьких громадян ранок їх життя є таким. На жаль, нині маємо в Україні понад 80000 безпритульних дітей, кожна сота дитина у нас хвора на рак і кожна четверта з них помирає від цієї хвороби, так і не дочекавшись допомоги. А скільки хлопчиків і дівчаток страждає від інших важких недуг, скільки їх зростає у родинах, де повно проблем, або й без мам і тат! Тепер же до тривог малих українців додалась війна, яка забирає у них найдорожче. І все це через нас - дорослих, котрі, мабуть, забули, що саме від нас залежить, який вибір завтра зроблять наші діти, а їм будувати майбутнє...


Кроком до того, аби вибір цей був на користь добра і миру, стало чудове свято для хлопчиків і дівчаток, організоване у нашому місті Товариством польської культури Здолбунівщини за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку і місцевих благодійників 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей. Адже дійство, що відбувалося у костелі святих апостолів Петра і Павла та поблизу нього, було щедрим на приємні моменти й посмішки, добрі слова і смаколики, зустрічі й подарунки. А рясний безперервний дощ, хоч і вніс свої корективи у хід свята, зовсім йому не завадив.


Загалом захід мав соціальне спрямування, адже серед його юних учасників були переважно діти, які мають проблеми зі здоров’ям, з багатодітних і малозабезпечених родин, з інтернатних закладів, ті, які можуть творчо себе проявити.
Спочатку, перед власне веселощами, у костелі відбулася служба Божа, присвячена дітям, яку звершив настоятель римо-католицької парафії св. ап. Петра і Павла о. Андрій. Була вона особливою, адже в ході неї лунали і чисті дитячі голоси - під час піснеспівів во славу Христа та читання Книги діянь апостольських. Присутні у храмі в молитвах просили миру нашій Батьківщині, здоров’я і щастя її підростаючому поколінню.
Отець Андрій привітав дівчаток і хлопчиків зі святом і поблагословив їх.
- Я радий вас усіх тут бачити, радий що у нашому Здолбунові сьогодні зустрічаються різні міста, - зауважив він.


На свято завітали почесні гості - віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Дорота Дмуховска, голова Здолбунівської райдержадміністрації Олександр Бухало, голова районної ради Василь Тимощук, секретар міської ради Валентина Капітула, начальник відділу культури і туризму РДА Олена Мазепа, представники депутатського корпусу місцевих рад Олег Дацюк, Віталій Чернецький, Микола Шевченко, Максим Голуб.
Побажання миру, здоров’я, щастя, успіхів у навчанні і гарного відпочинку впродовж канікул дітям адресували пані віце-консул, керівники району, Валентина Капітула і Олена Мазепа. Посадовці Здолбунівщини також висловили щиру вдячність Генеральному Консульству Республіки Польща в Луцьку, Товариству польської культури Здолбунівщини, настоятелю римо-католицької парафії св. ап. Петра і Павла отцю Андрію за сприяння у налагодженні дружньої співпраці українського і польського народів.

 


Далі винуватці свята демонстрували свої таланти. А якраз їх наші юні громадяни мають безліч. Свідченням цього стали оформлені у костелі виставки, де були представлені малюнки, вишиті бісером ікони, ляльки-мотанки, листівки, в’язані гачком серветки, штучні квіти, сувеніри та ін., створені дітьми, а також широка концертна програма.
Участь у ній брали своєрідні дитячі творчі «команди»,
які представляли Коcтопіль­ську спеціальну школу-інтернат, обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей, що у с. Олександрія, Костопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Мізоцьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ст., Олександ­рійську загальноосвітню школу–інтернат І-ІІІ ст., Товариства польської культури Дубенщини і Острожчини, Здолбунівську центральну районну бібліотеку, Спілку поляків в Україні м. Славута Хмельницької області, службу у справах дітей Здолбунівської РДА, польську громаду нашого міста.
Під час концерту лунали і українська, і польська мови. Хлопчики та дівчатка танцювали, грали на музичних інструментах, співали та декламували вірші. Порадували усіх своєю майстерністю та прекрасним співом і ведучі концерту Діана Матвійчук і Петро Гордієнко. Вразили усіх запальні хореографічні композиції у виконанні ансамблю «Зорецвіт» (кер. Марина Грубая) Здолбунівського міського клубу, Анни Моргун і учениці ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Ані Бурди. Запам’ятались жартівлива пісня «Конкурс краси» Анни Мартинюк, номери Марії Гаврильчик та Софії Молчанової з Мізоцької школи-інтернату, учениці місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Вікторії Кублік, Дмитра і Ярослави Саюків та багато інших, бо кожен з виступів був чистою краплинкою у джерелі творчості, що того дня вигравало на імпровізованій сцені у костелі. Приємно було бачити, як юні глядачі (і водночас артисти) дружно оплесками підтримували своїх товаришів, котрі виступали, з яким інтересом вони спостерігали за малими скрипалями і бандуристами, танцюристами і співаками.
У ході концерту вручили ряд нагород. Подяку від Костопільського РЦСССДМ отримало Товариство польської культури Здолбунівщини, таку ж відзнаку від Спілки поляків в Україні м. Славута - голова цього Товариства Софія Андріївна Михалевич. Нагороди від Спілки поляків в Україні м. Славута вручили нашим землякам Петру Гордієнку, Валерію Стельмащуку, Марині Грубій, Галині Ремішевській. Подарунки від Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку та спонсорів отримали усі діти-учасники виставок і мистецької програми, а їх було понад 250. Дипломами Товариства польської культури Здолбунівщини нагородили дорослих, які долучились до організації заходу, зокрема й центральну районну бібліотеку.
Ну а яке ж дитяче свято без смакоти і розваг? Тож хлопчикам і дівчаткам у палатках на подвір’ї костелу пропонували гарячі страви, канапки, напої, цукрову вату і різноманітне печиво. Дітям дарували яскраві повітряні кульки, бажаючим наносили аквагрим. Особливу ж радість у малечі викликала можливість досхочу пострибати на батуті.
Але усе це було б неможливе без допомоги спонсорів і благодійників Анатолія Ляшевського, Олега Дацюка, Миколи Шевченка, які беззаперечно заслуговують на щиру вдячність.
…«Вибір є у кожній долі…» - лунали зі сцени слова дитячої (а може, й ні?) пісні. Дорослі, пам’ятаймо про це, живімо і робімо усе так, щоб завтра наші діти обрали правильний і праведний шлях.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: під час заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у костелі.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry