Купатися можна тільки в спеціально відведених для цього місцях у сонячну, безвітряну погоду при температурі повітря +18-22 градуси і води +18 градусів. Для дітей температура повітря і води мають бути вищі на 2 градуси.
При високій температурі повітря і низькій води виникає гостре переохолодження тіла, що призводить до холодового шоку і загибелі людини.
Спочатку тривалість купання має становити до 5 хв., а надалі поступово може зростати до 20 хв.
Перебуваючи у воді, не стійте на одному місці, а активно рухайтесь, плавайте.
Не забувайте про самоконтроль. При перших ознаках переохолодження негайно виходьте з води, переодягніться в сухий одяг, зробіть декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або пробіжку і не поновлюйте купання.


Особливо обережними треба бути особам, які страждають на серцево-судинні захворювання. Час свого перебування у воді вони повинні обмежити до 2-3 хв. Повітряні ванни їм можна приймати тільки під навісом чи в затінку.
Перед купанням треба відпочивати. Спітнілому входити у воду не рекомендується.
Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для осіб похилого віку, які дуже чутливі до холоду.
Не купайтесь у негоду, при сильному вітрі, великій хвилі.
Якщо не вмієте плавати - не заходьте у воду глибше, ніж по пояс, щоб не оступитися і не втрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
Не купайтесь і не допускайте до води людей у нетверезому стані. Відомо, що у випадку алкогольного сп’яніння людина втрачає контроль за своїми вчинками і стає безпорадною у критичних ситуаціях.
Не користуйтесь для плавання надувними матрацами і камерами - навіть слабка течія може легко віднести далеко від берега.
Не стрибайте у воду у незнайомих місцях, коли не знаєте глибини та стану дна водой­ми.
Під час купання не подавайте оманливих сигналів про допомогу. Пам’ятайте: в зонах купання забороняється прати білизну, купати тварин, купатися особам, які мають шкірні захворювання, купатися без купальних костюмів.
Шановні батьки! Ви повинні знати, що основними причинами загибелі дітей на воді є їх невміння плавати та купання без нагляду дорослих.
Навчити добре плавати своїх дітей - це ваше завдання. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Дитина, яка вміє плавати, почувається у воді спокійно і впевнено.
Знайдіть час і використайте теплу погоду та бажання дітей бавитись у воді для навчання їх плаванню. Крім цього, поясніть дітям, що без супроводу дорослих не можна ходити до будь-якої водойми.
Дотримуючись правил поведінки на воді, ви захищаєте себе та своїх дітей від нещасного випадку. Бажаємо, щоб ваш відпочинок приносив лише задоволення.
Ігор ДЕЙНЕКА,
завідувач сектора з питань надзвичайних ситуацій та
цивільного захисту населення Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry