Для багатьох літніх людей будинки-інтернати стали рідними домівками. Адже тут вони отримали надійне забезпечення своєї одинокої старості.
Турботу про стареньких взяла на себе, виділяючи відповідні кошти, держава. У соціальних закладах кваліфіковане обслуговування підопічних забезпечують молодший медичний персонал, медсестри, лікарі. Стареньким надають предмети побуту, одяг, їх добре харчують.
Коли потрапляєш на територію Здолбунівського будинку-інтернату, вражає ідеальна її чистота. Радують око добротні корпуси, доглянуті фруктові та декоративні дерева, квітники та зелені газони. Здається, що це - не інтернат для людей похилого віку та інвалідів, а санаторій чи будинок відпочинку.
У кожного з тих, хто тут мешкає, своя історія, своя біографія.


Антоніна Василівна Назарова - старожил закладу. Тут вона живе з 1968 року. Цьогоріч наприкінці квітня у неї день народження, їй виповнюється 90. Антоніна Василівна - інвалід першої групи по зору. Перенесла чотири операції, завдяки яким їй частково повернули зір.
- Але духом не падаю,- каже жінка. Вона рада тому, що хоч трішки бачить. Інвалідність, як і пережиті труднощі (у буремні роки була репресована, перебувала на засланні), не зламали її сильної натури. І це - головне.
А. В. Назарова ще з далекого 1968 року очолює культурно-побутову комісію будинку-інтернату. Ці свої обов’язки завжди виконує добросовісно.
Жінка постійно в центрі усіх подій закладу. Вона знає кожну квітку на клумбах, кожен вазон у всіх корпусах, бо майже усі їх висадила своїми руками. Щоразу восени Антоніна Василівна збирає насіння, взимку висаджує розсаду, а навесні та влітку квіти знову буяють красою.
Антоніна Назарова пам’ятає імена, по батькові та прізвища усіх підопічних інтернату. “Інакше і бути не може, адже це - моя сім’я”, - каже вона.
Здолбунівський будинок-інтернат для людей похилого віку та інвалідів вважають найкращим в області. Для стареньких тут створені майже ідеальні умови, тому у нас і є такі активні довгожителі.
Наталія БУЦЬКА,
бібліотекар будинку-інтернату.

Comments are now closed for this entry