З метою посилення соціального захисту найбідніших верств населення у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги» (набирає чинності з 1 липня 2014 року) передбачено надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.


Право на отримання компенсації матимуть сім’ї, в яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основ­них соціальних і демографічних груп населення. До складу сім’ї належать особам зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).
Прожитковий мінімум сім’ї визначатиметься окремо для кожної сім’ї залежно від її складу.
Установлено такі прожиткові мінімуми (з 1 січня 2014 року):
для дітей віком до шести років - 1032 грн.;
для дітей віком від шести до 18 років - 1286 грн.;
для працездатних осіб - 1218 грн.;
для осіб, які втратили працездатність, - 949 грн.
Компенсація розраховуватиметься як різниця між розміром плати за комунальні послуги в межах норм споживання (з урахуванням пільг та житлових субсидій) після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги. При цьому застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.
Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку), має звернутись до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з паспортом та відповідною заявою. До заяви додаються довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої в житловому приміщенні (будинку), за формою, затвердженою наказом Мінпраці України від 27.08.2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги). Якщо будь-хто з праце­здатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку береться дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Компенсація розраховуватиметься з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 рр.
Управління соціального захисту населення
Здолбунівської райдержадміністрації.

Comments are now closed for this entry