Останнім часом в інформаційному просторі поширюються повідомлення про заходи іноземних держав, спрямовані на спрощення порядку отримання громадянами України іноземного громадянства. У зв’язку з цим Державна міграційна служба України інформує громадян про основні положення законодавства нашої країни та правові наслідки набуття громадянами України іноземного громадянства.


Стаття 2 Закону України «Про громадянство України» (далі - Закон) визначає, що у випадку, якщо громадянин України набув громадянства (підданства) іншої держави, або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.
Закон також визначає підстави та порядок набуття і припинення громадянства України. Громадянство України припиняється зокрема внаслідок його втрати (стаття 17).
Однією з підстав для втрати громадянства України, відповідно до статті 19 Закону, є добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.
За змістом статті 20 Закону громадянин України, щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України користується всіма правами і несе всі обов’язки громадянина України. Таким чином, добровільне набуття громадянства іноземної держави громадянином України не звільняє такого громадянина від обов’язку дотримання Конституції та законодавства України, а також від відповідальності за їх порушення до прийняття відповідного рішення Президентом України про припинення громадянства України.
Віктор ТОМАШЕВСЬКИЙ,
завідувач Здолбунівського РС
УДМС України в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry