З почуттям особливого патріотизму та національного піднесення зустріли здолбунівчани 18-у річницю Дня незалежності України

 

Під звуки маршу крокують здолбунівчани вулицями рідного міста.

 

Програма заходів, присвячених Дню незалежності України, розпочалася в неділю, 23 серпня, з урочистого підняття Державного Прапора України.
… Дев’ята година ранку. Святково прикрашена площа біля будинку побуту по вул. Шкільній, 30 А. У почесній варті біля флагштоку вишикувалися прапороносці молодіжної організації “Пласт”. До імпровізованої сцени підходять керівники району, представники громадських організацій, політичних партій, ветерани війни.


Розпочинає урочисту церемонію підняття Державного Прапора України ведуча цього заходу Тетяна Гапончак. Звучить запорозький марш. Заступник голови райдержадміністрації Юрій Лиморенко підходить до Державного Прапора України, ставши на одне коліно, цілує його краєчок. Після цього він звертається з вітальними словами до присутніх, розповідає про історію заснування національного прапора.
До речі, національні символи в усіх народів в усі часи були відображенням високого духу нації. Ми гордимося, що маємо Незалежну, Соборну, Єдину, Самостійну Україну, державні символи - Герб, Гімн, Прапор. Ці символи стали невід’ємною частиною історії нашої Батьківщини. Вони були не просто затверджені парламентом країни, а вистраждані багатьма поколіннями наших співвітчизників, які боролися за святе право людини – пишатися своєю землею, своєю мовою, своєю культурою.
День Державного Прапора України був встановлений Указом Президента у серпні 2004 року.
Були довгі десятиліття боротьби нашого народу за те, щоб український стяг зайняв належне йому місце – майорів над Києвом, над усією Україною. У наш час вперше синьо-жовту стрічку, прикріплену до одягу, використали львів’яни під час мітингу 12 березня 1989 року. А згодом маленькі блакитно-жовті прапорці за-тріпотіли в руках учасників “живого ланцюга” 22 січня 1990 року. Взявшись за руки в містах, селах та вздовж великих трас, наші земляки симво-лічно об’єднали Західну і Східну Україну, продемонструвавши таким чином свою єдність. А перший національний прапор для Києва пошила львів’янка Наталя Кареліна – Лучко. Він був піднятий біля будинку Київської міської ради 24 липня 1990 року. Синьо-жовтий прапор біля будинку Верховної Ради України урочисто підняли 4 вересня 1991 року.

 

 

“Здовбицькі молодички” - постійні учасниці районних свят
на честь Дня незалежності України.

 

Завершився пат-ріотичний захід виконанням духовного гімну України “Боже, великий, єдиний”.

* * *
Наступного дня святкування продовжилося на площі на автостанції, де відбувся традиційний спільний молебень за участю представників різних релігійних конфесій, громадських та партійних організацій, керівництва міста та району. Учасники молебню дякували Богу за милість до України, просили благословення для її народу, закликали до єдності і порозуміння, які є запорукою збереження незалежності держави.

 

 

 

“А я просто українка, україночка”. Наймолодша учасниця свята.


Вишикувавшись у святкову колону, на чолі з прапороносцями, під звуки духового оркенстру учасники святкування здійснили урочисту ходу містом і поклали квіти та вінки до каменя, встановленого на честь першого в області підняття національного синьо-жовтого прапора, пам’ятника Уласу Самчуку та до пам’ятної дошки на честь українських патріотів, замордованих у катівні НКВС по вул. Фабричній та інших пам’ятних місць.

 

“Україно моя, вишиванко! Ти тернова моя голубінь”. Виступає тріо “Небо Вкраїни”.


Об 11 годині на стадіоні “Локомотив” розпочався урочистий мітинг за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості району. Після виконання Державного Гімну України зі словами привітання з нагоди річниці найбільшого національного свята до присутніх звернувся голова районної ради В. О. Тимощук.

 

За шахівницями - шанувальники інтелектуальної гри.Із 24 серпня 1991 року, відзначив Василь Олексійович, це свято стало дійсно всенародним. Воно дає можливість зрозуміти нам, укра-їнцям, що ми дійсно українці. В цей день особливо виявляється наша загальнонародна єдність. Пройдуть роки, десятиліття і сотні літ, але цей день навічно увійде в історію як день торжества нашої свободи.
Наша незалежність стала можливою завдяки жертовній праці багатьох поколінь українців. Роки незалежності засвідчили, що наша держава дійсно стала самостійною, щодня торуючи нелегкий шлях до утвердження свого суверенітету, розбудови правового демо-кратичного суспільства. Але сьогодні держава потребує наших нових зусиль. І не має значення, в якому куточку України ми народилися, на якому березі Дніпра живемо, під якими політичними гаслами крокуємо. Важливо усвідомити одне-єдине: наша Батьківщина - Україна, наша мова - українська і майбутнє у нас спільне.
18 років не були пустими, вони були сповнені багатьма політичними подіями, часто неоднозначними. Були надії і розчарування, злети і падіння, але особисто в мене, наголосив В. О. Тимощук, розчарування немає - країна на правильному шляху і ми знаємо, що треба робити. Я щиро хочу, щоб ви усвідомили важливість власного голосу, можливість реально впливати на стан справ в конкретно взятому селі, місті, районі, в цілому в державі.

 

 

“Хлібороб” - чемпіон!”. Кубок району з футболу отримав капітан богдашівської команди.


Побажавши всім міцного здоров’я, радості, щастя, добробуту, Василь Олексійович закликав присутніх любити рідну землю, своєю працею утверджувати Україну, аби вона стала шанованою в світі державою.
Слово для привітання було надано заступнику голови райдержадміністрації І. В. Бандюку. Він передав вітання від голови РДА Любомира Кінаха, який того дня у складі делегації від Рівненщини брав участь у святкуванні Дня незалежності України на Майдані Незалежності у Києві. Відзначивши важливість цього визначного дня для кожного українця, Ігор Васильович побажав кожному усвідомити, що наша спільна, найдорожча цінність - це наша Україна, що діяти потрібно в першу чергу на користь її інтересів, закликав бути гідними наших предків, виправдати довіру попередніх поколінь, бути патріотами рідного краю, України, чесно і сумлінно працювати на її благо, на користь дітей та внуків.
- Процес становлення ніколи не був легким, а процвітання - миттєвим, - наголосив Ігор Васильович. - Можливо тому, так виважено і поступово в умовах демократизації суспільства та політичних протиріч викрешується незалежність нашої Української держави та позначається економічний поступ. Ми, українці, - працелюбний народ. Отже маємо надію на досягнення великої мети, яка неодмінно засвідчить світовій спільноті, що ми є, завжди були і повік будемо.
З нагоди Дня незалежності України І. В. Бандюк вручив почесні грамоти ряду працівників підприємств, організацій району.
Пам’ятним залишиться цьогорічне відзначення Дня незалежності України для юних здолбунівчан Олександра Якимчука, Надії Лампіки, Таїсії Бачишиної, Тетяни Міндал та Наталії Якимчук. З рук керівників району вони отримали паспорти громадян України.
Згідно з Указом Президента України про присвоєння Почесного звання “Мати-героїня” цю відзнаку було вручено Галині Павлівні Васюковій.
Зі щирими і сердечними вітаннями до присутніх звернувся міський голова І. О. Ольшевський. Він відзначив, що для кожного з нас День незалежності України - це дійсно радісне свято, бо з ним пов’язане наше сьогодення, наші мрії на майбутнє. Ми маємо свою державу, державні символи, мову, Конституцію, відроджуємо духовну культуру, розширюємо національні традиції. Та нелегким був шлях до цього дня. Ігор Олександрович висловив вдячність тим людям, які стояли біля витоків незалежності, які не шкодували свого здоров’я, часу, сил, свого життя за незалежну Україну. Вони і сьогодні в перших рядах у справі утвердження держави.
Від того, як ми будемо вірити в Україну, яку участь у державотворенні братиме кожен із нас, такою і буде Україна, зазначив міський голова. Він також вручив почесні грамоти працівникам комунальних підприємств та освітніх закладів міста за значний особистий внесок у благоустрій Здолбунова та виховання підростаючого покоління.
Продовжили свято учасники художньої самодіяльності району. Свої вокальні, музичні, хореографічні здібності, артистизм та майстерність на імпровізованій сцені демонстрували народний аматорський духовий оркестр, тріо “Небо Вкраїни”, ансамбль естрадної пісні “Ремікс” будинку культури ВАТ “Волинь-цемент”, народний аматорський хор, чоловічий вокальний квартет та танцювальний колектив з будинку культури с. Івачків. До речі, для керівника хору БК с. Івачків Тетяни Мельник День незалежності України подвійне свято, бо відзначає ще й день свого народження. З нагоди цього пані Тетяна отримала чимало щирих привітань.
Концерт своєю участю прикрасили і народний аматорський фольклорний ансамбль “Здовбицькі молодички”, зразковий фольклорний ансамбль “Терниця” із Спасівського БК, народний аматорський ансамбль бандуристів, вокальний гурт “Візерунки”, народний аматорський хор районного будинку культури. Щирими оплесками вітали учасники свята виступи солістів Олексія Павлуся, Петра Гордієнка, Дарини Ізотової, Ірини Мельник, Галини Пахомової.
Святкування Дня незалежності України було насичене різноманітними заходами, що відбувалося у різних куточках міста. Кожен зміг знайти собі розвагу до душі, підтримати учасників різних конкурсів. Так, біля готелю “Зоря” проходив турнір з шахів, на стадіоні “Локомотив” - фінал кубка району з футболу, у міському парку - виставки виробів нородно-декоративного та вжиткового мистецтва освітніх установ міста, на площі біля БК ВАТ “Волинь-Цемент” - конкурс малюнків на асфальті. 
В ході презентації книг місцевих авторів провідний бібліотекар районної книгозбірні Світлана Жив’юк представила здолбунівчанам літераторів нашого району. Свої твори читали поети Рівненщини Василь Ярмолюк та Марія Мороз, член Національної спілки журналістів України Євген Шилан.
У шаховому турнірі змагалися 14 учасників. Перемогу здобув Олег Прокопчук, призерами стали Йосип Борзенко, Анатолій Кирилюк, Борис Макарець, Петро Борисюк. Всіх їх нагороджено призами і медалями.
А кубок району з футболу виборола команда «Хлібороб» із Богдашева, перемігши у фіналі суперника з рахунком 3:1, й стала володарем перехідного кубка переможців районних змагань.
Своїми виступами на імпровізованих сценах шанувальників української пісні радували Наталія Варбанець, Ірина Мельник, Микола Хоменко, Віктор Захарчук, народний аматорський ансамбль бандуристів, аматорський фольклорний ансамбль “Родовід” з Нової Мощаниці, етно-гурт “Дуліби” з Рівного.
Чимало здолбунівчан взяли участь у конкурсах “Цвіт вишиванки”, “Дівоча коса - українки краса”, “Козацькі вуса”, “Українське караоке”.
Учасникам і переможцям конкурсів були вручені призи.
А увечері молодь залюбки веселилася, танцюючи під українські сучасні пісні на диско-вечорницях.
Закінчилося свято феєрверком.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора

Comments are now closed for this entry