Напевно кожен з нас бачив на батарейці такий значок (на фото внизу зліва), а зображено його на кожній батарейці не дарма. Наприк­лад, одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі або 400 л води. У сольових батарейках містяться цинк, марганець, кадмій, нікель, свинець, кислоти, луги, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і ґрунтові води, чим завдають невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину. Через воду і повітря токсичні метали потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо. Ці речовини погіршують репродуктивну здатність та викликають генетичні зміни і ракові захворювання. Викинувши всього дві стареньких батарейки з ліхтарика, ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайника чистої води.


Вихід є! Якщо відпрацьовані батарейки збирати правильно, то для промисловості вони - це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів - кольорових металів та мінералів. Тому доцільніше батарейки викидати у спеціальні контейнери та в подальшому налагодити їх переробку, ніж просто викидати на загальні сміттєзвалища. Таким чином, кожен з нас зробить свій внесок у збереження навколишнього середовища і покращення умов життя для нас і для майбутнього покоління.
За ініціативою ПАТ “Волинь-Цемент” вже розпочато збір батарейок: восени 2013 р. було встановлено скриньку на території підприємства, вона знаходиться на прохідній в адміністративному корпусі № 2. За цей час було зібрано та передано на переробку у ДП “Аргентум” м. Львів вже понад 40 кілограмів батарейок! Разом з тим, ПАТ “Волинь-Цемент” дбає про довкілля не лише на підприємстві: 1.04.2014 р. у торговій мережі міста Здолбунів, Здолбунова-2 та смт Квасилів було встановлено 8 нових контейнерів для збору батарейок, зокрема у:
м. Здолбунів: супермаркети “Колібріс”, будинок культури цементників та “Гастроном” поблизу залізничного вокзалу;
Здолбунові-2 (селище цементників): магазин “Добробут”;
смт Квасилів: магазини “Добробут” та “Продукти” поблизу залізничного переїзду.
У ці точки прийому Ви безперешкодно та абсолютно БЕЗКОШТОВНО можете принести та здати батарейки на утилізацію.
Підприємство в черговий раз демонструє свою зацікавленість у вирішенні на перший погляд простих проблем екології. Вникнувши глибше, ми розуміємо всю небезпеку, яку приховують звичайні побутові батарейки і, якщо не почати їх збирати зараз, це може призвести до небезпек у майбутньому.
З турботою про довкілля,
адміністрація ПАТ “Волинь-Цемент”.

Comments are now closed for this entry