День Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, якому передує строгий піст, велично святкується Церквою 28 серпня. Чудесним було життя Пречистої Діви, дивне і її Успіння, як оспівує Свята Церква: «Бог всесвіту показує на Тобі, Царице, чудеса, що перевершують закони природи». Після Вознесіння Господа Матір Божа залишалася під опікою апостола Івана Богослова, а за його відсутності жила в домі його батьків коло Єлеонської гори. Для апостолів і всіх віруючих вона була розрадою й повчанням.
Розмовляючи з ними, Матір Божа розповіла про чудесні події Благовіщення, безсіменного зачаття й нетлінного народження Христа від неї, його дитинства та всього земного життя. Подібно до апостолів, вона насаджувала й утверджувала Християнську Церкву своєю присутністю, словом і молитвами. Пояс Богоматері, її святі шати, збережені із благоговінням і розподілені окремими частинами по всій землі, творили й творять чудеса.
Її численні ікони усюди виливають струмені зцілень і знамень, а її святе тіло, взяте на Небо, свідчить про наше майбутнє перебування з ним. Воно не залишене на випадкові зміни минущого світу, але незрівнянно більше підвищене преславним піднесенням на Небеса.

Comments are now closed for this entry