У відповідності до статей 10, 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», з метою здійснення державного контролю за охороною водних біоресурсів під час їх природного відтворення, сприяння збільшенню їх запасів у рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю Рівнерибоохорони, на підставі наказу Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області від 11 березня 2014 року №17-ОД вводяться наступні вимоги:
1. Заборонити здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства, а також добування водних біоресурсів у водних об’єктах Рівненської області на час ходу риби на нерест і на період ікрометання в такі терміни:
з 1 квітня по 20 травня - на річках області та їх кореневих водах;
з 1 квітня по 10 червня - на озерах, водосховищах, інших водоймах;
з 1 квітня по 30 червня - у придаткових водах річок,
2. Заборонити лов (добування) раків у водних об’єктах Рівненської області в період виношування ікри, личинок, першої та другої линьок у такі терміни:
з 1 квітня по 30 червня;
з 20 серпня по 30 вересня.
3. Нерестовищами вважати ділянки водойм, де відбувається нерест риб, зокрема:
мілководні, зарості з м’якою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм;
глибоководні ділянки водойм з турбулентним рухом води, кам’янистим та піщаним дном;
стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах.
4. Дозволити любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах, закріплених за громадськими організаціями, що об’єднують рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом.
5. Заборонити громадянам, підприємствам, установам та організаціям використання плавзасобів у межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Леонід ДМИТРУК,
начальник управління
агропромислового розвитку
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry