Цьогоріч весна дійсно присвячена Шевченку, адже відзначаємо 200-річчя з дня народження великого Кобзаря. В Івачківській ЗОШ І-ІІ ст. вже відбулось чимало заходів, приурочених до цієї дати. Це і калейдоскоп виховних годин, і низка книжкових виставок, і загальношкільне читання вірша «Реве та стогне Дніпр широкий». А минулої п`ятниці всі учні і вчителі закладу знову зібралися в кабінеті української літератури на загальношкільне Шевченківське свято.
Під час нього звучали пісні «Зацвіла в долині червона калина», «Бандуристе, орле сизий», «Тополя», «Тече вода із-за гаю»; учні декламували безсмертні Кобзареві поезії. Присутні переглянули інсценізацію уривка з поеми «Катерина», а також мультимедійну презентацію «Шев­ченко–художник».


Достойною складовою вшанування українського Прометея в нашій школі стала виставка творчих робіт, присвячених поету. Про підготовку цієї виставки оголосили ще наприкінці минулого року. І до роботи взялися як учні – Оля Мельничук, Рая Бортник, Марійка Мельничук, Олександра Харитонюк, так і батьки школярів – Олена Болотнюк, Аліна Пуха, Валентина Бортник, Оксана Ладчук та ін.
Експозиція вийшла дуже ефектною, вона прикрашатиме стіну шкільного коридору ще не один рік. Це 7 різних портретів Шевченка, вишитий «Заповіт» (2 роботи), ілюстрації до творів поета, цитати з його віршів. Представлені вироби в основному виконано в техніках вишивки хрестиком, бісером.
…Дивиться зі стіни на нас безсмертний Кобзар, і звучать його пророчі, такі актуальні зараз слова, вишиті на спільній роботі учнів 7 класу: «Усім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли…».
Сніжана ОЛЕКСЮК,
завідуюча ПШБ
с. Івачків.

Comments are now closed for this entry